Reprezentace

reklama

České mladé fotbalistky znají své kvalifikační soupeře

V sídle UEFA ve švýcarském Nyonu proběhl los II. fází evropských kvalifikací ženských fotbalových výběrů do 17 a 19 let pro rok 2012 a zároveň byly rozlosovány skupiny i pro další kvalifikační blok, který by měl vyvrcholit v roce 2013.

Celkem čtyřikrát se tedy v osudí objevil míček s českou vlajkou a nutno konstatovat, že los byl povětšinou k českým barvám příznivý.

Pravděpodobně nejsložitější pozici budou mít v rámci II. fáze kvalifikace na ME 2012 české reprezentantky do 17 let, které budou o postup na závěrečný turnaj bojovat s Německem, Španělskem a Srbskem. „Zde je naprosto jasný favorit – Německo. Navíc se turnaj bude hrát ve Španělsku a domácí hráčky, mimochodem úřadující mistryně Evropy, budou jistě také chtít prohovořit do postupové matematiky. Pro náš výběr to bude obrovská zkušenost a navzdory všem papírovým prognózám se budeme rvát,“ okomentoval los trenér českého výběru Petr Čermák, který byl spolu se svazovým šéfem sportovně-technického oddělení Dušanem Fitzelem losu přítomen.

Tak jako byl los II. fáze pro Češky vcelku přísný, pro další kvalifikaci to již tak špatné není. V první fázi kvalifikace ME 2013, která se uskuteční ve Slovinsku, totiž český tým narazí na domácí tým, Island a Estonsko.

Šanci na postup na závěrečný turnaj ME mají však i hráčky do 19 let. Ty se v rámci II. fáze kvalifikace utkají s Norskem, Belgií a domácím Portugalskem. „Tady vidím šance mnohem větší. Zde bude rozhodovat momentální forma,“ uvedl Petr Čermák, pro jehož tým bude herní konfrontace s portugalským týmem zároveň přípravou na nadcházející kvalifikaci. V ní se totiž český tým do 19 let utká opět s Portugalskem, Bosnou a Hercegovinou a Makedonií.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate