Reprezentace

reklama

V Ženevě se jednalo o dívčím fotbalu

Na sklonku ledna 2012 se v Ženevě uskutečnilo jednání pracovní skupiny UEFA zaměřené na struktury ženských mládežnických soutěží na mezinárodní úrovni. Český fotbal na něm reprezentoval asistent trenéra dívčí reprezentace hráček do 19 let Martin Svoboda.

Samotné jednání zahrnovalo několik samostatných tematických okruhů, od prezentace aktuálního stavu mládežnických dívčích soutěží a jejich porovnání s obdobnými soutěžemi chlapců až po plánované úpravy v těchto soutěžích v nejbližších letech. V tomto směru se jako nejzásadnější jeví změna počtu účastnických týmu pro EURO U17 od sezony 2013/14, kdy na závěrečném turnaji bude 8 celků, dále omezení staru hráček pouze v rámci jedné věkové kategorie, tak aby se zabránilo přílišnému přetěžování hráček. V praxi to znamená, že pokud například hráčka nastoupí v rámci věkové kategorie U17, již nemůže být současně nominována do celku U19.

Významnou součástí jednání pracovní skupiny byla také diskuze, ve které se probíraly nejaktuálnější problémy spojené s dívčím mládežnickým fotbalem. Diskutoval se například problém vhodnosti začlenění mládežnických kategorií U17 a U20 do soutěží FIFA, dále se hovořilo o vhodnosti ročního cyklu UEFA EURO a dvouletém cyklu FIFA MS, přičemž v tomto směru se účastníci shodli, že není důvod na zavedeném režimu cokoliv měnit. Další změnou, kterou ženevské jednání přineslo, je úprava pravidel, která hovoří v tom smyslu, že v případě, že utkání v rámci závěrečného turnaje EURO U17 skončí remízou, rozhodnou o vítězi rovnou pokutové kopy a tudíž se ruší hra v nastaveném čase.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate