Juniorky zahájily elitní fázi evropské kvalifikaci výhrou nad Portugalskem

V prvním utkání závěrečné fáze kvalifikace mistrovství Evropy hráček do 19 let zdolala česká reprezentace domácí Portugalsko 3:2.

Český celek zápas dobře začal, už v šesté minutě otevřela skóre kapitánka Bartoňová. Ve 20. minutě mohla hru uklidnit Kubešová, ale nedala penaltu a naopak chvíli na to přišlo nejen vyrovnání z kopačky Gomesové, ale rovnou zvrat ve skóre, který zařídila za dalších pět minut Rodriguesová. Portugalsko se ale neradovalo dlouho, za pouhé dvě minuty srovnala Krejčiříková. Vedení na stranu českého týmu pak strhla ve druhém poločase krásnou střelou volejem z rohu pokutového území Bartoňová.

Česká republika "19" - Portugalsko "19" 3:2 (2:2)

Góly: 6. a 61. Bartoňová, 28. Krejičiříková - 21. Gomesová, 26. Rodriguesová.
Sestava ČR: Vršatová - Burešová, Chlastáková (69. Dědinová), Bartoňová, Nováková - Šmidrkalová (46. Richtarová), Malinová, Blažková, Válková - Krejčiříková, Kubešová (82. Napoleaová). Trenér Čermák.

Hodnocení trenéra Petra Čermáka

"První zápas bývá vždycky nervózní, teď navíc proti domácímu týmu se to potvrdilo. Sice nás trochu uklidnil první rychlý gól, ale po neproměněné penaltě a dvou inkasovaných gólech vzápětí jsme byli trochu dole. Povedlo se nám ale rychle vyrovnat a do poločasu jsme se dostali ještě do dalších šancí. Ve druhém dějství byla hra oboustranně nepřesná, ale Bartoňové trefa na 3:2 byla parádní. Jsem rád, že jsme úvodní důležitý duel zvládli a moc si přeji, aby nám přálo štěstí, které nám na posledních turnajích chybělo."

Ve druhém utkání nastoupí české juniory v pondělí od 16 hodin středoevropského času proti Belgii. Ta prohrála v prvním utkání s Norskem 0:3. Na šampionát postoupí pouze vítěz skupiny.