Kvalifikace hráček do 17 let: Češky na úvod podlehly Německu

V prvním utkání kvalifikačního turnaje ME v Madridu prohrály české dorostenky s Německem 0:2.

Nemuselo to ale tak dopadnout. Svěřenkyně trenéra Čermáka měly velmi dobrý vstup do zápasu a v prvních dvaceti minutách si vypracovaly tři skutečně obrovské šance ke skórování, ale gól bohužel nedaly. V první půli byly české hráčky lepší, ve skóre se to ale neprojevilo. Po změně stran pak neuhlídaly největší soupeřovu zbraň - standardní situace. Oba góly dala Leluschková, na začátku a na konci druhého poločasu. A oba jako přes kopírák po rohových kopech ze stejné strany hřiště.

Německo "17" - Česká republika "17" 2:0 (0:0)

Góly: 45. a 79. Leluschková. Rozhodčí: Perssonová (Švédsko).
Sestava ČR: Majerová - Tauberová, Dlasková (45. Kotková), Bužková, Juračková - Krejčiříková (66. Němečková), Svitková (60. Křivská), Hloupá, Fojtíková - Napoleanová, Rychtarová. Trenér Čermák.

Hodnocení trenéra Petra Čermáka

"Tahhle porážka pochopitelně hodně mrzí, protože jsme ještě nikdy nebyly tak blízko k tomu, abychom Němky porazili. Mrzí mě, že jsme neproměnili aspoň jednu šanci a neuhlídali standardky, o kterých jsme věděli."

Ve druhém utkání 4. skupiny rozdrtilo Španělsko Srbsko 7:2.

Tabulka 4. skupiny

1. Španělsko 1 1-0-0 7:2 3
2. Německo 1 1-0-0 2:0 3
3. Česká republika 1 0-0-1 0:2 0
4. Srbsko 1 0-0-1 2:7 0

Ve druhém utkání na turnaji nastoupí český výběr ve čtvrtek v 18:00 hodin proti domácímu Španělsku. Ze skupiny postoupí na závěrečný turnaj ME pouze vítěz.