Kvalifikace dorostenek: Češky prohrály i se Španělskem a nepostoupí

Stejně jako proti Německu nedaly dorostenky gól ani proti Španělsku a prohrály stejným výsledkem 0:2. Ten pro ně znamená konec nadějí na postup.

Zápas nezačaly svěřenkyně trenéra Čermáka, když už v 9. minutě musely čelit penaltě domácích, kterou ale naštěstí Mendozová neproměnila. Favorizovaný celek se gólově prosadil až po přestávce zásluhou střídající Estebanové. Ta dala oba góly v rozmezí dvanácti minut. Poslední vteřiny zápasu dohrával český celek bez vyloučené Napoleaové, která viděla červenou kartu v první minutě nastaveného času.

Španělsko "17" - Česká republika "17" 2:0 (0:0)

Góly: 53. a 65. Estebanová. Rozhodčí: Bujorová.
Žlutá karta: Estebanová.
Červená karta: Napoleaová (80.+1.)
Sestava ČR: Vršatová - Tauberová, Dlasková, Bužková (41. Svitková), Juračková - Krejčiříková, Vyskočilová (33. Křivská), Hloupá (41. Rychtarová), Fojtíková - Napoleanová, Majerová. Trenér Čermák.

Hodnocení trenéra Petra Čermáka

"Věděli jsme, že to je vlastně klíčové utkání celého turnaje, protože nic jiného než výhra nás nemohlo udržet ve hře o postup. Možná i proto naše hráčky nastopupily na můj vkus s přílišným respektem k soupeři. Ten byl od počátku lepší, vypracoval si šance, dokonce v úvodu zahodil penaltu, nicméně, v samotném závěru prvního poločasu jsme mohli jít do vedení my. Rozhodčí naši branku neuznala kvůli ofsajdu, který byl minimálně hodně sporný. Těžko odhadovat, jak by se utkání dále vyvíjelo, každopádně Španělky v druhé půli potvrdily svou kvalitu dvěma góly a vcelku po zásluze zvítězily. Pro nás to byla velmi cenná zkušenost a přál bych si, aby si z těchto zápasů naše hráčky odnesly ce nejvíc do budoucna."

Ve druhém čtvrtečním utkání 4. skupiny rozdrtilo Německo Srbsko 4:0.

Tabulka 4. skupiny

1. Španělsko 2 2-0-0 9:2 6
2. Německo 2 2-0-0 6:0 6
3. Česká republika 2 0-0-2 0:4 0
4. Srbsko 2 0-0-2 2:11 0

V posledním utkání skupiny nastoupí český celek v neděli 15. dubna v 11:30 hodin proti Srbsku. Ze skupiny postoupí na závěrečný turnaj ME pouze vítěz.