Futsal

reklama

Registrace hráčů ze zahraničí do svazu futsalu ČR

V souvislosti se zavedením systému FUTis byl upřesněn i způsob zaregistrování hráče ze zahraničí ve Svazu futsalu ČR. Pozitivní v této záležitosti je především fakt, že se KF FAČR podařilo vyjednat snížení příslušného poplatku ze současných 3.000,- Kč a to na částku 1.000,- Kč pro hráče přicházejícího do klubu Chance Futsal ligy a 500,- Kč pro hráče soutěží nižší úrovně.


Pokyny pro přestup hráče futsalu ze zahraničí

Přestup se týká hráčů, kteří nemají českou národnost, a to i v případě, že nikdy nebyli v zahraničí ve futsalu registrováni a mají trvalý pobyt na území ČR. Na sekretariát KF FAČR (osobně přímo na zahraniční oddělení FAČR nebo poštou na adresu FAČR, Komise futsalu, Atletická 2474/8, 169 00, Praha 6) je třeba dodat:
  • přihlášku k registraci
  • žádost o registraci hráče ze zahraničí v klubu futsalu u FAČR (viz formulář na futis.fotbal.cz)
  • v případě, že hráč má i české rodné číslo (např. kvůli dlouhodobému pobytu nebo pojištění), zašlete také kopii dokladu s tímto rodným číslem
  • poplatek 50 Kč za registraci hráče na účet SF se neplatí (je zahrnut do poplatku pro zahraniční hráče)
  • nezasílejte poplatek 500 Kč, resp.1.000 Kč dopředu, k platbě budete vyzváni!
  • oba formuláře musí být originály a musí být opatřeny razítkem klubu, případně příslušné řídící komise

Po uvolnění hráče mateřským svazem ve smyslu Registračního řádu SF ČR, čl.7 bude klub na kontaktní e-mailové adrese uvedené v žádosti informován o tom, že je možné hráče v klubu u FAČR registrovat. Následně je třeba uhradit poplatek 1000,-Kč pro kluby 1. celostátní ligy, resp. 500 Kč pro kluby soutěží nižší úrovně, a to na účet FAČR č.478400513/0300 + variabilní symbol zahraničního oddělení FAČR č.32101. Kopii dokladu s uvedením jména hráče je nutné zaslat na adresu louzilova@fotbal.cz, případně zaslat poštou na adresu FAČR, oddělení přestupů, Atletická 2474/8, Praha 6 – Strahov, 169 00 nebo předložit osobně na oddělení mezinárodních přestupů. Poté bude nejpozději do 7-mi dnů provedena registrace hráče do klubu SF ČR.

V případě udělení tzv. "dočasné" registrace v délce trvání 1 rok, je hráč povinen po skončení platnosti sám kontaktovat Mezinárodní oddělení FAČR za účelem prodloužení registrace a oprávnění v ČR působit!!!


Registrace hráčů ze zahraničí podléhají speciálnímu režimu stanovenému FAČR v souladu s řády FIFA. Pro zaregistrování hráče v registru SF ČR je FAČR povinen nejdříve písemně vyzvat mateřský národní fotbalový svaz hráče a ověřit případnou existenci registrace v zemi původu hráče. Ve smyslu Mezinárodního přestupního řádu FIFA mohou nastat následující varianty:

  • Hráč není v mateřském národním fotbalovém svazu ve futsalu registrován.
  • Hráč je v mateřském národním fotbalovém svazu ve futsalu registrován.
  • Hráč je v mateřském národním fotbalovém svazu ve futsalu registrován a současně má registrovanou smlouvu s klubem futsalu.
  • Mateřský národní fotbalový svaz písemně neodpoví na výzvu FAČR do 30-ti dnů od doručení výzvy.

V případě varianty a), resp. b) bude hráč zaregistrován v klubu futsalu u FAČR po doručení tzv. transfer karty hráče a následného uhrazení poplatku 1000,- Kč v případě klubu Chance Futsal ligy, resp. 500,- Kč v případě klubu z nižší soutěžní úrovně na účet FAČR 478400513/0300 s variabilním symbolem 32101, případně přímou platbou na pokladně FAČR.

V případě varianty c) nelze hráče zaregistrovat až do doby vypršení platnosti smlouvy případně předčasného ukončení smlouvy dohodou a po doručení tzv. transfer karty hráče a následného uhrazení poplatku 1000,-Kč v případě klubu 1.CL, resp. 500,- Kč v případě klubu z nižší soutěžní úrovně na účet FAČR.

V případě varianty d) bude po uhrazení poplatku 1000,-Kč v případě klubu 1.CL, resp. 500,- Kč v případě klubu z nižší soutěžní úrovně na účet FAČR hráči provedena tzv. provizorní registrace v klubu futsalu u FAČR s platností 1 rok ode dne vystavení.


Návrat hráčů futsalu ze zahraničí

V případě návratu hráčů futsalu, kteří byli v minulosti uvolněni do zahraničí, je nutné dodat na sekretariát Komise futsalu FAČR nebo přímo na zahraniční oddělení FAČR

V případě, že hráč byl uvolněn do zahraničí se souhlasem mateřského klubu, může být hráč vyžádán libovolným klubem futsalu. Hráč bude zaregistrován v klubu futsalu u FAČR po doručení tzv. transfer karty hráče a následného uhrazení poplatku 1000,- Kč (v případě klubu 1.ligy), resp. 500,- Kč (klub 2.ligy a níže) na účet FAČR 478400513/0300 s variabilním symbolem 32101 (nutno zaslat na adresu louzilova@fotbal.cz či předložit na oddělení pro přestupy ze zahraničí kopii dokladu), případně přímou platbou na pokladně FAČR.

V případě, že hráč byl uvolněn do zahraničí bez souhlasu mateřského klubu, může být hráč vyžádán pouze mateřským klubem futsalu. Hráč bude zaregistrován v tomto klubu po doručení tzv. transfer karty hráče a následného uhrazení poplatku 500,- Kč (platí pro všechny kluby včetně 1.ligy) na účet FAČR 478400513/0300 s variabilním symbolem 32101, případně přímou platbou na pokladně FAČR.


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate