Futsal

reklama

Kvalifikace Českého poháru beach fotbalistů: Kolibříci opět vyhráli Bexim Cup

Prostějov - Rok od roku jde kvalita nahoru! Pátý ročník beach fotbalového klání BEXIM CUP 2012 nabídl zatím nejdramatičtější průběh, ale z z obhajoby se opět radovali Kolibříci, kteří jako jediný tým nepoznali hořkost porážky. „Kvalita se opět zvedla. Hrálo se premiérově s míči určenými přímo pro plážový fotbal, což výrazně prospělo herní stránce,“ komentoval Evžen Kučera, ředitel turnaje a doplnil: „Přestože byly letošní zápasy mnohem vyrovnanější, vyhráli zaslouženě opět Kolibříci. Řekl bych, že k žádnému překvapení nedošlo. Snad jen třetí místo celku PE+PE, ale ti zase letos poskládali kvalitní soubor a musím jim k jejich výkonům pogratulovat.“

Skupiny podle očekávání

Dvoudenní pískové martyrium bylo zahájeno sobotními boji v základních skupinách. V dopoledním áčku potvrdili roli favorita Kolibříci, kteří neztratili jediný bod a se skóre 20:2 jasně kralovali. Další tři celky už byly hodně vyrovnané. Druhé místo nakonec vyválčil Menfis, před třetími Určicemi a poslední vstupenku do play off si zajistili Smoking Players. Černý Petr zbyl na Lokomotivu Romža, která zůstala bez bodu.

Mnohem větší drama nabídla odpolední grupa B. Trojice Bexim Paletten, PE+PE a Čerpadla porazila zbývající dvojici a po vzájemných porážkách musela o prvenství rozhodovat minitabulka. Z těchto součtů vyšli nejlépe pořádající Beximáci, druhé místo patřilo PE+PE a třetí skončila ostravská Čerpadla. Do vyřazovacích bojů se ze čtvrtého místa kvalifikovali ještě borci z Ochoze u Brna. Na poslední páté příčce zůstali bez bodového zisku Bonga Mantinels.

Vyrovnané play off

Chléb se lámal v nedělním dopoledni. Jako první nastoupili ke čtvrtfinálovému utkání Kolibříci a poradili si s Ochozí bez problémů 8:3. Také vítěz béčka Bexim neponechal nic náhodě a vystavil stopku Smoking Players - 3:0.

Mnohem větší nervy pak nabídla dvě zbývající utkání. V třaskavém souboji mezi PE+PE a Určicemi rozhodovaly maličkosti a štěstěna. V průběhu došlo i na karetní představení a trefou krátce před koncem nakonec slavili úspěch poměrem 3:2 borci z PE+PE.

Co se týká dramatičnosti a míry emocí, tak si nezadalo ani poslední čtvrtfinále. Nabuzení plejeři Menfisu dokázali bojovností otupit individuální techniku Čerpadel a po výsledku 2:1 vyřadili černého koně turnaje. Ostravští mohou litovat nepřízně štěstěny, když neproměnili v poslední minutě penaltu…

Vysokou úroveň pak mělo první semifinále mezi Kolibříky a PE+PE. V utkání hrané stylem nahoru dolů se oba celky rozešly po normální hrací době smírně 2:2 a rozhodovat muselo prodloužení. V něm se prosadil Tomáš Matula a zlatým gólem tak poslal Kolibříky do finále.

Druhý zápas měl poklidnější průběh. Zkušený Bexim si vypracoval trpělivou hrou dvoubrankový náskok, který v závěru jistil třetí trefou. Menfis se přes veškerou snahu neprosadil a byl odsouzen k boji o třetí post.

V duelu o bronz pak PE+PE potvrdili roli favorita a výsledkem 3:1 získali své nejlepší umístění v historii.

Závěrečný finálový souboj byl spíše taktickou bitvou dravého mládí s fotbalovou vyzrálostí. Kolibříci šli po zaváhání obrany rychle dovedení, ale Bexim dokázal srovnat krok. Ve druhé třetině pohrdl Kolibřík Haluza výhodou pokutového kopu a rozhodnout měla třetí část. V ní měl nejprve loženku Beximák Skopalík, ale svou slabší levačkou přestřelil. Vítěznou trofej pak svému celku vystřelil krátce před koncem umístěnou střelou k tyči Tomáš Matula.

„Na straně Beximu byla zkušenost, ale Kolibříci byli přece jen trochu rychlejší. Navíc předváděli celý turnaj nejkvalitnější výkony, takže je jejich vítězství zasloužené. Beximáci jim ale byli i přes svůj fotbalově pokročilý věk více než vyrovnaným partnerem,“ hodnotil finále Kučera.

Vítězný tým si tak vybojoval právo účasti na finálovém turnaji Českého poháru v plážovém fotbale, který se koná o víkendu v Praze na Letenské pláni.

Spokojenost organizátorů

Hladký průběh, krásné počasí a pěkný fotbal. Všechny tři nejdůležitější atributy potřebné k bezchybné organizaci podobných akcí se tentokrát naplnily. „Vyšlo počasí, což je základ. Měli jsme letos po jednom týmu z Ostravska a Brněnska. Nezaslechl jsem zatím žádné negativní připomínky, což je samozřejmě potěšující,“ usmíval se Evžen Kučera a pokračoval: „Poděkovat jen můžu i rozhodčím, kteří tady s námi tráví v takovém horku dva dny. Na to, že s podobným fotbalem nemají žádné zkušenost a musím říci, že ta hra je úplně odlišná, tak to zvládají velice dobře.“

Zajímavostí BEXIM CUPU je také určování nejlepších hráčů. Týmy se je vybírají samy. „Letos byla u nejlepšího brankáře volba jednoznačná, nejlepšího hráče pak vyhrál Luděk Jáhl o jediný bod!“ prozradil ředitel turnaje, jenž uvažuje o rozšíření kapacity účastníků. „Už minulý rok jsme uvažovali o rozšíření na páteční odpoledne. Samozřejmě dopadá určitá krize i na sport, takže to nechme budoucnosti. Každopádně však o možném rozšíření uvažujeme intenzivně.“

VÝSLEDKOVÝ SERVIS BEXIM CUP 2012

Skupina „A“

1. Kolibříci 12 bodů/skóre 20:2 (- Menfis 4:0,- Určice 5:1,- Smoking Players 5:0,- Romža 6:1). 2. Menfis 7/8:10 (- Určice 2:1,- S. Players 4:4,- Romža 2:1). 3. FC Určice 6/9:10 (- S. Players 5:2,- Romža 2:1). 4. Smoking Players 4/9:14 (- Romža 3:0). 5. Lokomotiva Romža 0/3:13.

Skupina „B“

1. Bexim Paletten 9/17:10 (- PE+PE 2:3,- Čerpadla 6:2,- Ochoz 5:2,- Bonga 4:3). 2. PE+PE 9/18:9 (- Čerpadla 1:2,- Ochoz 8:4,- Bonga 6:1). 3. Čerpadla 9/15:9 (- Ochoz 6:2,- Bonga 5:0). 4. Ochoz u Brna 3/11:19 (- Bonga 3:0). 5. FC Bonga Mantinels 0/4:18.

Čtvrtfinále

Kolibříci - Ochoz 8:3, PE+PE - FC Určice 3:2, Bexim Paletten - Smoking Players 3:0, Menfis - Čerpadla 2:1.

Semifinále

Kolibříci - PE+PE 3:2 p.p., Bexim Paletten - Menfis 3:0.

O 3. místo

PE+PE - Menfis 3:1.

Finále

Kolibříci - Bexim Paletten 2:1.

Konečné pořadí

1. Kolibříci, 2. Bexim Paletten, 3. PE+PE, 4. Menfis, 5.-8. Čerpadla, FC Určice, Smoking Players, Ochoz u Brna. 9.-10. Lokomotiva Romža, FC Bonga Mantinels.

Nejlepší brankář: Milan Piták (Kolibříci)

Nejlepší hráč: Luděk Jáhl (Kolibříci)

Nejlepší střelec: Jan Šteigl, 14 branek (PE+PE)

Sestavy semifinalistů

KOLIBŘÍCI: Milan Piták - Petr Haluza (5), František Kolečkář (3), Matěj Hatle (1), Marek Zacpal (1), Petr Jansa (3), Bořek Chmelík (3), Luděk Jáhl (10), Martin Horák (2), Tomáš Matula (5).

BEXIM PALETTEN: Zdeněk Vysloužil - Martin Dohnal (6), Tomáš Langr (2), Marek Začal, Pavel Gréza (2), Pavel Navrátil (3), Michal Skopalík (7), Jaroslav Vinklárek (2), Petr Bílý (2).

PE+PE: Karol Dankovič - Josef Šteigl, Pepik Svoboda, Josef Svoboda, Roman Kamenný (2), Jan Šteigl (14), Martin Pěnčík, Petr Hodulák (9), Radek Šteigl.

MENFIS: Eda Drešr - Jan Horák (4), Lukáš Martinek, Michal Drešr (1), Petr Mach (2), Petr Nakládal (1), Michal Prášil (1), Ladislav Šťastný (1), Martin Olejník, Michal Obručník (1). 

zdroj: http://www.itydenik.cz/obsah/obrazem-fotbalove-stesti-stalo-v-pisku-na-strane-kolibriku-nejvyrovnanejsi-bexim-cup-ve-sve

autor: Zdeněk Vysloužil

 

 

V pražské kvalifikaci se sešla silná konkurence, mezi čtveřicí účastníků se objevil vítěz Superligy 2012 BS Ladronka a další dva účastníci této soutěže - Beach Polabí a Braník BS. Čtveřici doplnil nadějný celek BFC Malá Strana. Vítězem kvalifikace se stala domácí Ladronka, kterou v cestě do finále Českého poháru nesastavila ani porážka s Braníkem. Ten totiž zaváhal s Polabím, byť do zápasu lépe vstoupil Braník a vedl po první třetině 2:0. Polabí dokázalo vyrovnat a nakonec se radovalo z vítězství díky lépe zvládnutému penaltovému rozstřelu.  

Výsledky:
BS Ladronka - Beach Polabí 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Gastrosun Braník BS - BFC Malá Strana 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
BS Ladronka - BFC Malá Strana 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Beach Polabí - Gastrosun Braník BS 2:2 (0:2, 1:0, 1:0) 1:0 pen.
BFC Malá Strana - Beach Polabí 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
BS Ladronka - Gastrosun Braník BS 1:1 (0:0, 1:1, 0:0) 0:1 pen.

Tabulka:
1. BS Ladronka 2 1 0 8:4 6
2. Gastrosun Braník BS 1 2 0 7:4 5
3. BFC Malá Strana 1 0 2 4:8 3
4. Beach Polabí 0 1 2 5:8 2

 

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate