Futsal

Superliga skončila, české týmy získaly všechny medailové příčky

Poslední etapa Superligy dala konečnou podobu ligové tabulky. O prvenství Ladronky (foto) se rozhodlo již v Nitře, ale ve hře bylo ještě druhé a třetí místo. Ligové stříbro nakonec patří hráčům týmu Gastrosun Braník BS, kteří si jej stvrdili jasnou výhrou nad týmem Kapi BS 11:0. Braník měl skvělý vstup do utkání a díky dvěma brankám Štěpána Kryštofa vedl již po necelých třech minutách 2:0. Ani v dalších minutách hráčům Braníku střelecký prach nezvlhl a tak se na úvod programu zrodila jasná výhra. Hned tři hráči - Marek Kropelnický, Štěpán Kryštof a Ondřej Mareš - se na výhře podíleli hattrickem. I z bronzové pozice se raduje český tým, když si celek Beach Polabí Přerov nad Labem připsal v poslední etapě rozhodujících šest bodů. Tři body za kontumační výhru na celkem Bosnia Online EU a další tři po výhře nad Kapim. Právě zápas Polabí - Kapi BS byl plný zvratů, v 10. minutě vedlo Polabí po brance Filipa Horejce již 4:0 a zdálo se, že Kapi schytá další debakl. To se však nepotvrdilo a tým Kapi BS dokázal dokonce vývoj zápasu otočit a v 17. minutě vedl 5:4. Mezi 19. až 22. minutou však přišla další branková smršť v podání Polabí, které tak otočilo stav na 7:5. V úvodu závěrečné části snížil Lorinc, ale tým Polabí své vítězství stvrdil další porcí tří branek. V posledním zápase sobotního programu porazila Ladronka Artful BSC 7:6. Oba týmy se takřka po celý zápas střídali ve střílení branek, takže byl často k vidění nerozhodný stav či těsné vedení o jeden gól. To se změnilo až v poslední třetině, když za stavu 5:4 pro Artful přišla série tří branek hráčů Ladronky, kteří tak rozhodli o vítězství svého týmu. K vidění byla zajímavá podívaná a spousta branek, jedinou kaňkou tak byla neúčast celku SK Bosnia Online Eu. Nejlepším střelcem ligy se stal Michal Kanyai z celku Artful BSC, který v této ligové sezoně vstřelil 15 branek.