Reprezentace

reklama

Juniorky čeká kvalifikace na ME na půdě Bosny a Hercegoviny

Trenér Petr Čermák společně s asistentem Martinem Svobodou připravují reprezentaci žen do 19 let na první kolo kvalifikačních bojů o postup na mistrovství Evropy, které bude v srpnu 2013 hostit Wales.


Jakým způsobem probíhají finální přípravy na první část kvalifikačních bojů u českých juniorek?
Před kvalifikací jsme měli jen 3 přátelské zápasy, dvakrát jsme se utkali se Severním Irskem a jednou s Rakouskem. Vesměs jsme zkoušeli nové hráčky a sestavy se hodně měnily, na naší hře to tak bylo znát. Nyní však už máme jasno o sestavě a připravujeme se na kvalifikační boje.

V posledních přípravných utkáních se Severním Irskem jste prohráli 1:3 a remizovali 3:3. Věříte, že se tyto nepříznivé výsledky v kvalifikaci nebudou opakovat?
Tato utkání nám hodně ukázala, protože Irky jsou velmi dobrý soupeř a byla to velmi kvalitní prověrka. I díky těmto utkání nám vykrystalizovala sestava a věřím, že výsledky budou v kvalifikaci jiné a splníme náš cíl, kterým je jednoznačně postoupit dále, kvalitu na to určitě máme.

Po utkání jste zmiňoval, že některé hráčky mají problém s fyzickou kondicí, podařilo se tento nedostatek během měsíce a půl odstranit?
Problém je stále ještě s tréninkovým vytížením v oddílech, ale i s přístupem některých děvčat. Ne každá na sobě chce individuálně pracovat navíc tak, aby tyto problémy odstranily. Proběhly však nějaké pohovory na toto téma, hráčky dostaly individuální plány a doufáme, že se stav od posledního stavu zlepšil. Čekají nás sice ještě nějaké tréninky, ale ty už budou spíše taktického rázu, tam už nebude na nabírání fyzické kondice prostor.

Ve skupině na vás postupně čeká domácí Bosna a Hercegovina, Makedonie a Portugalsko. Který ze soupeřů má váš největší respekt?
Určitě je to Portugalsko, jehož hráčky jsou velmi kvalitní. Další dva soupeře bychom však měli zvládnout a o postupu by se mělo rozhodovat mezi námi a právě Portugalskem. Portugalským hráčkám máme navíc co vracet, protože minulý rok postoupily na šampionát na náš úkor., o motivaci je tedy postaráno dostatečně.

První utkání hrajete s domácím výběrem. Balkánské země jsou velmi temperamentní, což je často vidět i při fotbalových utkáních. Je to stejné i v ženském fotbale?
Dá se říci, že je to specifické podle ročníku, občas se nějaký v tom směru „povede“ více, nicméně to určitě není pravidle a žádné velké divočiny se nedějí. Hráčky těchto týmu většinou chtějí hrát fotbal, spíše jsou živelné, ale výrazně vyhrocené utkání se často nevidí. My bychom hlavně měli být technicky lépe připraveni a díky tomu tyto soupeře zvládnout.

Máte v týmu hráčky pouze z české nejvyšší soutěže nebo některá z nich již okusila nějakou zahraniční soutěž?
Všechna děvčata jsou z naší nejvyšší soutěže, žádná z nich v zahraničním klubu nepůsobí. Nějaké náznaky zájmu se u některých už objevily, nicméně vše je zatím ve fázi sledování, ani konkrétní nabídky na stole žádné hráčce neleží.

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate