Reprezentace

reklama

Nyonský los juniorky nešetřil, postup na ME však rozhodně nevzdávají

Švýcarský Nyon byl v úterý 20. listopadu dějištěm losu druhé fáze kvalifikace na Mistrovství Evropy ženy v kategoriích U17 a U19. Na losování byli osobně přítomni trenéři našich výběrů Petr Čermák a Eva Haniaková, kteří mohli sledovat, jak je z losovacích košů jejich týmům přiřazován jeden vynikající soupeř za druhým.


Český výběr do 19 let se v druhé fázi kvalifikace utkání ve dnech 4. – 9. dubna 2013 s velice silným týmem Německa, který bude jistě mít ambice na zisk evropského titulu, dále pak s neméně silnými Španělkami a posledním týmem ve skupině je Řecko. Hlavní trenér Petr Čermák se k losu vyjádřil takto: „Většinou máme při losu štěstí na velmi atraktivní, ale zároveň i velmi těžké soupeře, se kterými se nám výsledkově příliš nedařilo, ale třeba už přišel čas, kdy bychom tato mužstva mohli vyřadit a dále postoupit my na jejich úkor. Německo a Španělsko je ale nejen evropská top kvalita, oba týmy hrály semifinále minulého šampionátu, Španělky pak dokonce i finále, ani Řecko rozhodně není slabý soupeř. Němky budou navíc v domácím prostředí, jsou tudíž velkými favoritkami, ale my rozhodně nepojedeme pouze na výlet a o postup na závěrečný turnaj se určitě popereme.“

Na závěrečný turnaj pořádaný ve Walesu se podívají vítězové jednotlivých šesti skupin, nejlepší tým umístěný na druhé pozici ve skupinách a samozřejmě Wales jako pořádající země.

Výběr do 17 let nebude mít svou pozici o nic lehčí, ani k tomuto týmu nebyl los vůbec shovívavý a do skupiny o postup do závěrečných bojů mu byly nalosovány týmy tradičně velmi silného Švédska, Itálie a Švýcarska. Kvalifikační los hodnotila trenérka Eva Haniaková. „Určitě bychom našly skupiny, ve kterých bychom byly radši a kvalitativně by byly přijatelnější, nicméně v této fázi už není možné si příliš vybírat, každý z týmů má svou kvalitu a najít výrazného outsidera téměř není možné. Na druhou stranu Švédsko patří do světové špičky i v této kategorii a určitě budou patřit k favoritkám na zisk titulu evropských šampionek. Itálie i Švýcarsko jsou týmy velmi kvalitní, nicméně si myslím, že bychom se s nimi mohly měřit a ve vzájemných utkáních je i dokázat porazit."

V této kategorii se prozatím hraje odlišným systémem od ostatních kategorií. Z každé ze 4 skupin druhé fáze kvalifikace postoupí do dalších bojů pouze vítězné týmy, které se na závěrečném turnaji utkají rovnou v semifinálových bojích, vítězné týmy pak svedou boj o evropský titul ve finálovém utkání.

Trenéři obou kategorií teď mají před sebou shodný úkol, okamžitě po příjezdu z Nyonu začnou tvořit plány přípravy svých výběrů, do kterých budou zařazeny přátelská utkání, ale i kondiční a herní soustředění.

Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate