FAČR


reklama

Prohlášení předsedy FAČR Miroslava Pelty


Zaznamenal jsem během posledního týdne několik ostrých reakcí kolegy z výkonného výboru FAČR Tomáše Paclíka, který se vyjadřuje k současnému dění kolem vyšetřování údajné korupce v Gambrinus lize. Jeho vyjádření vygradovala v rozhovoru pro dnešní vydání Deníku Sport, v kterých mě vyzývá k aktivnějšímu postoji při řešení. Zazněla řada výtek, cituji mimo jiné: „Dávno měl udělat kroky, aby tu záležitost vyřešil.“

Nepřistoupím na styl komunikace, kdy se s kolegou Paclíkem budeme překřikovat přes média. Tento způsob je pro celou fotbalovou veřejnost nepřípustný a já v něm nebudu pokračovat. Proto shrnuji fakta, z kterých je zřejmé, že jsem postupoval přesně v duchu řádů a předpisů FAČR, nejrychleji jak to bylo možné a za součinnosti Policie ČR.

Závažné informace, které mi tlumočil pan Daniel Křetínský, jsem okamžitě předal policii. Jakmile se objevily první konkrétní indicie, začala se jimi zabývat také disciplinární komise asociace. Nedošlo k prodlení, zamlčování informací a nikdy ani k žádnému zametání pod koberec. Také se potvrdilo, že my (FAČR) máme v podobných případech pouze omezené možnosti, a spolupráce s Policií ČR byla tedy jednoznačně nutná.

Chci ubezpečit veřejnost, že fotbal bude po své linii v celé záležitosti postupovat nekompromisně, rychle a především přesně v souladu s platnými předpisy FAČR, stejně jako postupuje v obdobných případech UEFA. Žádné remízové vyústění celé situace není na pořadu dne. S kolegou Paclíkem rozhodně souhlasím, že celá záležitost musí mít transparentní řešení, které bude jasným signálem pro celý český fotbal.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate