Ženská reprezentace má za sebou domácí premiéru

Ženská reprezentace sehrála v sobotu a v neděli dvě přátelská utkání proti maďarským protihráčkám. Po sobotní porážce se hráčky do neděle dobře vyspaly a v odvětě porazily své soupeřky 3:2 díky brance kapitánky Petry Divišové osm vteřin před koncem.

V sobotní premiéře byly naše hráčky viditelně nervózní, zřejmě z historicky prvního vystoupení ve futsalu FIFA na domácí půdě, přesto dokázaly jít na začátku prvního poločasu do vedení 2:1. Pak ale v rychlém sledu Maďarsky otočily výsledek a utkání dotáhly k vítězství 4:7.

Do nedělní dopolední odvety vstoupily české hráčky velmi dobře a už do poločasu si vytvořili dvougólový náskok. Po změně stran o něj sice během čtyř minut přišly, nicméně v dalším průběhu utkání se snažily proti kvalitním hráčkám soupeře strhnout výhru na svou stranu. Dlouho se jim to nedařilo, až při rohovém kopu deset vteřin (!) před koncem si vzala lavička time out a následný signál skončil střelou Petry Divišové do odkryté branky!

Díky této trefě vyhrály naše hráčky odvetu 3:2 a zaslouženě sklidily potlesk diváků, kteří si našli cestu do kladenské haly.

Česká republika – Maďarsko    4 : 7    (1:1)
Hráno 8.12. 18:00 Kladno
Branky: 3.Šteffanová (Divišová) 1:0, 4.Czepregi (Farkas) 1:1, 25.vlastní (Farkas) 2:1, 27.Radics (Szabó) 2:2, 27.Megyes (Vagó) 2:3, 31.Vagó (Szabó) 2:4, 31.Vagó (Szabó) 2:5, 34.Divišová (Svítková) 3:5, 35.Újváry 3:6, 36.vlastní (Krejcarová) 3:7, 40.Šteffanová (Svítková) 4:7.
Rozhodčí: Černý Ondřej, Blažej Petr, Hofmann Rudolf.

Česká republika – Maďarsko    3 : 2    (2:0)
Hráno 9.12. 11:00 Kladno
Branky: 8.Ondrášková (Krejcarová) 1:0, 14.Chlastáková (Divišová) 2:0, 24.Zágor (Szabó) 2:1, 24.Szücz (Czepregi) 2:2, 40.Divišová (Chlastáková) 3:2.
ŽK: Odehnalová – Megyes, Szabó, Zágor.
Rozhodčí: Černý Ondřej, Hofmann Rudolf, Blažej Petr.

Hráčky:
Zehrerová Adéla (brankářka), Pavlíčková Monika (brankářka), Bartoňová Eva, Divišová Petra, Holečková Šárka, Chlastáková Jitka, Králová Jana, Krejcarová Michaela, Lodeová Miroslava, Odehnalová Adéla, Ondrášková Adéla, Svítková Kateřina, Šteffanová Lenka, Tesková Lucie.