Reprezentace

reklama

Ostravský Joma Cup 2014 ozdobí kosovský mistr Feniks Drenas

O víkendu 22. a 23. února proběhne v Ostravě v rámci akcí Ostrava město sportu 2014 již 17. ročník futsalového turnaje Joma Cup 2014.

Turnaje se zúčastní, jako tradičně, reprezentační tým U-21 Slovenska a reprezentační týmy U-21 a U-19 České republiky, futsalový mistr Kosova tým Feniks Drenas, přední tým české CHANCE futsal ligy FC Benago Praha a výběr regionu Ostravy.

Turnaj začíná v sobotu od 14.00 hodin a v neděli od 9.00 hodin v ostravském Sport centru na Dubině.

Jak vůbec vznikal seznam zúčastněných celků? „Seznam vznikal někdy od listopadu loňského roku, kdy jsme s pomocí jak kolegy Honzy Siničáka na turnaji ve slovenském Popradě, tak i předsedou KF FAČR  Otakarem Mestekem oslovili zástupce juniorských reprezentací z fotbalových svazů Slovenska, Polska a Maďarska s nabídkou a pozváním týmů na turnaje do Vsetína, Ostravy a Brna v průběhu roku 2014,“ vysvětloval hlavní pořadatel Joma Cupu Pavel Czene a pokračoval: „Po odezvě a váhání týmů z Maďarska a Polska jsme dostali předběžné potvrzení do Ostravy pouze od bratrů ze Slovenska a bylo jasné, že se nemůžeme spoléhat jen na juniorskou úroveň a začali jsme lovit i mezi ligovými celky.“

Pořadatelům se podařilo ulovit i kosovského mistra. „Bezprostřední zájem byl hlavně ze strany Beniho Simitči z Benaga, který obratem využil jejich plánovaný program a soustředění i pro jejich partnerský klub Feniks Drenas z Kosova, se kterými již má dlouhodobou spolupráci a turnaj v Ostravě se jim hodil do plánů na únor 2014,“ vysvětlil Czene.

 

Favoritem Benago?

Turnaj však mohl mít i týmy se zvučnými jmény. „Zájem projevily i další ligové celky jako např. Slov-Matic Bratislava, ERA-PACK Chrudim, Teplice nebo i polské Gliwice. Avšak postupně každý tým se dostal do kolize se svými buď ligovými zápasy, nebo si nakonec přesunuli svoje odložené zápasy v den Joma Cupu, jako např. Chrudim s Teplicemi,“ litoval Pavel Czene a dodal: „Proto jsme se nakonec rozhodli zatraktivnit celý turnaj o zástupce výběru regionu ze severní Moravy společně s druholigovým nováčkem KFV Vítkovice, jenž to pojal jako první příležitost ke srovnání s ligovou a zahraniční úrovní.“

Kdo by letos mohl Joma Cup vyhrát? „Z uvedených týmů má nejvyšší předpoklady vzhledem k ligovým i mezinárodním zkušenostem jistě tým Benaga nebo výběry Česka a Slovenska do jednadvaceti let, ale není to liga, nýbrž dvoudenní turnaj, kde mohou nastat jistá, doufáme, překvapení,“ odpovídal Pavel Czene. Zástupce značky Joma Milan Prokš měl podobný názor: „Já tipuji, že vyhraje buď Benago nebo Feniks Drenas.“

Celý turnaj bude přenášen LIVE na www.livesporttv.cz a půjde sledovat i na chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem iOS a Android.

 

JOMA CUP 2014

Skupina A: FC Benago Praha, Slovensko U-21, Česká rep. U-19.

Skupina B: Česká rep. U-21, Feniks Drenas (Kosovo), Výběr Ostravska.

Rozpis zápasů - sobota

14:00 Česká rep. U-19 - FC Benago

14:50 Česká rep. U-21 – Feniks Drenas

15:40 Slovensko U-21 – Česká rep. U-19

16:30 Výběr Ostravska – Česká rep. U-21

17:20 FC Benago – Slovensko U-21

18:10 Feniks Drenas – Výběr Ostravska

Rozpis zápasů - neděle

9:00 A3 – B2

9:50 B3 – A2

10:50 Zápas o 5. místo

11:40 Semifinále 1

12:30 Semifinále 2

13:30 Zápas o 3. místo

14:30 Finále

 

Nominace českých reprezentačních týmů

U-21: D. Kubica (br, Tango Brno), M. Růžička (br, Jeseník), M. Sikora (br, Třinec), O. Sochůrek (br, Sparta Praha), J. Beránek (Tango Brno), J. Gabčo (Mělník), J. Homola (Tango Brno), A. Hrdina (Slavia Praha), R. Hrdý (Mělník), T. Juříček (Helas Brno), L. Lelek (Mělník), E. Pollák (Tango Brno), M. Sop (Sparta Praha), O. Šidla (Tango Brno), J. Šimandl (Mělník), N. Tachtadžis (Tango Brno), M. Vejvoda (Slavia Praha), T. Vnuk (Plzeň), P. Zapletal (Sparta Praha), V. Žampa (Slavia Praha). Trenér Radek Korený.

U-19: V. Cupák (Helas Brno), M. Hanuš (Helas Brno), M. Šplíchal (Helas Brno), M. Tichý (Tango Brno), F. Tomášek (Ostrava), P. Vandas (Slavia Praha), J. Vavrač (Jeseník), A. Soumar (Mělník). Trenér Patrik Mičkal.

 

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Puma ČESKÉ DRÁHY NONAC
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate