FAČR


reklama

Reakce na článek v deníku Sport

V pátečním vydání deníku Sport se v článku, týkajícím se připravované novelizace Stanov ČMFS, objevily některé zkreslené a nepravdivé údaje. Považujeme proto za nutné uvést je na pravou míru, aby nedošlo k mystifikaci fotbalové veřejnosti.

1) Pracovní návrh novelizace Stanov ČMFS připravila Legislativní rada ČMFS s kolektivem dalších odborně fundovaných spolupracovníků. V tomto znění ho projednal a schválil Výkonný výbor ČMFS. V žádném případě se tedy nejedná o text, který by podle tvrzení autora článku připravili „svazoví legislativci“ JUDr. Károlyi a Mgr. Petrásek.

2) Arbitrážní komise a Odvolací komise jsou jmenovány ve všech vyspělých fotbalových zemích exekutivními orgány. Kromě FIFA a UEFA je tomu tak například v Anglii, Německu, Itálii, Francii, ale i ve Skotsku, Irsku, Walesu nebo na Slovensku.

3) Otázka způsobu volby předsedy svazu po dvou neúspěšných kolech je věc, o které budou rozhodovat delegáti Valné hromady ČMFS. Stejným způsobem, jaký je v předloženém návrhu, tj. společnými hlasy obou komor, se volí prezident České republiky.

4) Pracovní návrh novelizace Stanov ČMFS nezakazuje řešit vnitrosvazové spory například soudy, protože respektuje Listinu základních práv a svobod. Zároveň ale respektuje jednoznačný požadavek FIFA.

5) Pokud se týká citovaného zesměšňování odborné kvality  pracovního návrhu Stanov ČMFS pány Doležalem a Rosenem ze Slavie Praha, toto vyjádření jen potvrzuje jejich vlastní psychickou frustraci. 

 

Mgr. Marcel Petrásek, M.B.A.    
ředitel OLR ČMFS    

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate