Reprezentace

reklama

Áčko a devatenáctka žen společně na soustředění v Nymburku

Přípravné období pokračovalo i pro reprezentační výběry žen. Trenér Petr Čermák pozval hráčky A týmu i týmu do 19 let na společné soustředění do Sportovního centra Nymburk, kde společně pracovali na herních činnostech, ale i kondiční a taktické stránce.

Soustředění se zúčastnil A tým žen se společně s výběrem do 19 let, kolik hráček v obou kategoriích dostalo pozvánku?
"Do obou týmů jsme pozvali 20 hráček, které jsme v současné době chtěli vidět v akci. Do širšího kádru patří přibližně 25 až 30 hráček a ty, které jsme nemohli pozvat nyní, určitě budeme chtít ještě vidět během našich dalších srazů, které nás čekají. U reprezentace do 19 let už poté budeme vytvářet užší nominaci 19 hráček, které se zúčastní kvalifikace na ME."

Objevily se na soustředění nějaké úplně nové adeptky na reprezentační dres?
"Do týmu do 19 let byly povolány dvě nové hráčky z Hradce Králové, které si o nominaci řekly dlouhodobě kvalitními výkony, dále pak Zvelebilovou z Bohemians Praha z druhé ligy a Čurovou. V A týmu se objevily bývalé hráčky týmu do 19 let Mikešová z Plzně a Sedláčková ze Slovácka, ty jsme však již z předchozího působení dobře znali. Celkově už se kádry příliš nemění."

Soustředění probíhalo společně nebo oba týmy trénovaly odděleně?
"Oba týmy měly vlastní program a trénovaly odděleně, nicméně náplň byla velice podobná. Tréninky probíhaly dopoledne a odpoledne na hřišti a v terénu, využili jsme i sportovní halu. Na závěr soustředění jsme poté sehráli modelové utkání, ve kterém A tým potvrdil, že by měl být výkonnostně nad svými mladšími kolegyněmi a zvítězil 8:0. Pro děvčata z devatenáctky to bylo cenné srovnání, protože mohly jasně vidět, že musí nadále pracovat a zlepšovat se, aby v budoucnu mohly hrát na nejvyšší úrovni."

Byl záměr společného soustředění poznat případné nové adeptky pro A tým a jejich konfrontace?
"Určitě ano, byl to od začátku záměr tohoto společného setkání. Především hráčkám devatenáctky jsme chtěli dát možnost konfrontovat se s našimi nejlepšími hráčkami a některé pak třeba i v dresu A týmu vyzkoušet. Žádná z nich rozhodně nemá do seniorské reprezentace dveře zavřené."

Na co bylo soustředění především zaměřené?
"Nezaměřili jsme se primárně na žádnou stránku, chtěli jsme hráčkám poskytnout komplexní přípravu, proto jsme střídali tréninky na hřišti, kde jsme zdokonalovali herní stránku, tak i výběhy do terénu, abychom zapracovali i na kondiční stránce. Hráčky jsme si tímto i chtěli otestovat, jak se vyrovnají se zátěží v náročném programu."

Za měsíc čeká A tým turnaj v Chorvatsku, s jakými soupeři se zde střetnete?
"Na tomto turnaji se postupně střetneme ve skupině se Slovinskem a Chorvatskem, ve druhé skupině pak proti sobě nastoupí Rusko a Bosna a Hercegovina. Podle umístění se spolu týmy následně utkají o konečné umístění, během týdne nás tak čekají 3 náročné zápasy."

Devatenáctka sehraje dvě přípravná utkání s Polskem, to již bude generálka na elitní fázi kvalifikace o ME?
"Zatím ještě nevíme jistě, zda se utkání uskuteční, protože se vyskytly problémy na polské straně. Pokud by se utkání neodehrála, bude nás čekat další soustředění, kde už bychom se finálně připravovali na elitní fázi kvalifikace v Německu, kam odjíždíme v dubnu."

A týmu se postup na závěrečný turnaj ME bohužel nevydařil, budete budovat nový tým pro další kvalifikační cyklus nebo budou mít hráčky důvěru i nadále?
"Složení kádru určitě dozná změn, budeme se snažit ho mírně přebudovat a zařadit nové hráčky s výhledem na další kvalifikaci na Mistrovství světa. Losování kvalifikačních skupin proběhne 16. dubna."

Devatenáctku čeká v další fázi kvalifikace extrémně silná trojice soupeřů, především pak Německo a Španělsko, které ještě doplní Řecko. Jak vidíte šance proti těmto týmům, které jsou favority nejen ve skupině, ale i pro samotné ME?
"Skupina je to bez debat hrozně těžká, ale s těmito soupeři jsme se utkali v sedmnáctkách a sehráli jsme vyrovnaná utkání. I přes konečné porážky jsme ale viděli, že i s takovými soupeři můžeme odehrát kvalitní utkání a rozhodně nejedeme do Německa pouze na výlet. Chceme se pokusit o překvapení a uděláme pro něj maximum."

V jakém stavu je momentálně zdraví hráček, neřešíte nějaká dlouhodobější zranění?
"Oba kádry jsou momentálně v pořádku a doufám, že to tak bude i nadále. Děvčata však v klubech teprve odjíždějí na soustředění a stát se může cokoli, nicméně věříme, že do kvalifikačních bojů budeme moct využít ty nejlepší hráčky, které se budou aktuálně na našich trávnících vyskytovat."

Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate