Devatenáctka žen prohrála na závěr s Německem

Domácí Němky stály proti českému celku na závěr druhé fáze kvalifikace na ME. Svěřenkyně Petra Čermáka brzo inkasovaly a dle slov trenéra je konečná prohra 0:5 příliš krutá a neodpovídala dění na hřišti.

Česká republika "19" – Německo "19" 0:5 (0:3)

Góly: 13. Magull, 30. (pen.) Däbritz, 43. a 90. Leupolz, 90+3. Chojnowski

Sestava ČR: Vršatová - Dědinová, Bažoutová, Blažková, Dlasková - A.Šturmová (31. Janků), Danihelková, Hloupá, Rychtarová (84. Brázdová) - E.Šturmová (63. Fojtíková), Kinclová Trenér: Petr Čermák.

Hodnocení trenéra Petra Čermáka

"Dnešní zápas nám otevřel oči, i když výsledek je pro nás krutý. První poločas byl z naší strany dobrý, ale holky nastoupily příliš bojácně. Inkasovali jsme ve 13. minutě, což bylo brzo, druhý gól z penalty domácí celek uklidnil a obraz hry se změnil. Němky začaly hrát a my neudrželi míč na svých kopačkách. Nakonec jsme před pauzou inkasovali ještě jednou. Po poradě v šatně holky opět ožily a měli jsme několik příležitostí. Bohužel Eliška Šturmová nedokázala svůj nájezd proměnit a nabourala do brankářky. Danihelková později mířila jen do boční sítě a obrazy hry pak neodpovídal ukazateli skóre. Utkání jsme mohli pomocí kontaktního gólu zdramatizovat, ale to se nám bohužel nepodařilo. Škoda jen zbytečných dvou branek v závěru, kdy domácí využily své brejkové situace do naší otevřené obrany. Takováto utkání s těžkými soupeři bychom potřebovali hrát častěji, aby nás posouvala dál. Děvčata také sama viděla, že je potřeba přidat v jejich práci. Pak je možné hrát i se špičkou Evropy, která se vyrovnává. Například Španělsko dnes prohrálo s Řeckem 3:2.“