Reprezentační výběr dívek do 17 let dnes zahájil utkání s Itálií v Roudnici nad Labem druhou fázi kvalifikaci na ME. Naše hráčky nastupovaly bez své kapitánky Sáry Juračkové, kterou do hry nepustilo zranění kolena.

Česká republika "17" - Itálie "17" 2:2 (1:1)

Góly: 32. Daňková, 58. Svitková - 34. Pittaccio, 79. Piemonte

Sestava ČR: Nedvědová - Němečková, Kotková, Majerová, Jablončíková (56. Chlumová) - Mášová (43. Křivská), Kristýnová, Bužková (78. Jášová), Svitková - Szewieczková, Daňková. Trenérka: Eva Haniaková.

FOTOGRAFIE z utkání

Do prvního poločasu lépe vstoupily Češky a po centru Mášové mířila v první minutě Szewiecková do boční sítě. Postupně ale přebíraly otěže utkání Italky, které byly nebezpečnější. Naše děvčata předvedla již jen několik výpadů do obrany soupeře, ale soupeř měl více míč v držení. Na českých hráčkách byla patrná nervozita a hra byla po zisku míče velmi nepřesná. I díky tomu se Italky usídlily na naší polovině. Žádnou ze svých šancí ale nedokázaly proměnit. Na druhé straně se po akci a centru Svitkové odrazil míč k Daňkové, ale tu vychytala v jasné šanci brankářka Durante. Nakonec ale přeci jen Česky udeřily. Dlouhý míč od Majerové následovala právě Daňková, vyhrála souboj proti dvojnásobné přesile a pod brankářkou poslala míč do sítě. Jenže děvčata polevila v koncentraci a téměř z rozehrávky dokázaly Italky vyrovnat. Na hranici pokutového území nechala obrana otočit se s míčem Pittaccio a rázem bylo srovnáno. Po celou dobu prvního poločasu působily Italky sebevědomějším dojmem, naopak na českých hráčkách byla vidět nervozita.

Obraz hry se po přestávce k radosti domácích fanoušků změnil. Zřejmě živá voda trenérky Evy Haniakové jakoby vlila nové síly do žil našich hráček. Italky se téměř nepodívaly za půlící čáru a český tlak vyvrcholil odpískáním pokutového kopu. Exekuce se zhostil benjamínek týmu Szewiecková, ale její pokus nebyl povedený a s dorážkou Tereza prováhala vhodný moment na zakončení. Český tým se ale nakonec radoval. Když si centr z trestného kopu našla Svitková a nekompromisně poslal míč hlavou do horního růžky italské branky. Navýšit vedení mohla Kristýnová, ale její pokus z dálky mířil jen těsně nad branku. Postupem času začal soupeř více riskovat a nakonec se mu podařilo vyrovnat. Pro Česky velmi smolně, jelikož vyrovnávající branka přišla minutu před koncem souboje. Tečovaný střílený centr prošel na zadní tyč, kde jej do sítě usměrnila hlavou Piemonte. Vyrovnání tedy smolné, ale při pohledu na celé utkání musíme konstatovat, že asi zasloužené. Italky byly lepší v prvním dějství, po pauze se zase lépe vedlo českým hráčkám.

Nyní čekají svěřenkyně Evy Haniakové ve čtvrtek Švédky, které porazily v prvním utkání Švýcarky 1:0. Utkání začíná tedy ve čtvrtek 11. dubna od 13. hodiny na pražském Střížkově.