FOTO, VIDEO: Dívčí sedmnáctka nestačila na favoritky ze Švédska

Ve druhém utkání kvalifikace na ME žen U17 nastoupily svěřenkyně Evy Haniakové na pražském Střížkově proti silným Švédkám. Seveřanky měly na svém kontě tři body za výhru nad Švýcarskem, Češky v prvním utkání remizovaly s Itálií 2:2.

Česká republika "17" - Švédsko "17" 1:2 (0:2)

Góly: 45. Kotková - 9. Oskarsson, 23. Angeldal

Sestava ČR: Nedvědová - Němečková (71. Novotná), Majerová, Kotková, Jablončíková - Bužková, Svitková, Kristýnová, Szewieczková (74. Houzarová) - Křivská, Daňková. Trenérka: Eva Haniaková.

FOTOGRAFIE z utkání

VIDEO z utkání

České reprezentantky začaly aktivně a vytvořily si první příležitost v úvodu zápasu, kdy z úhlu střílela Bužková, ale míč skončil vedle vzdálenější tyče. Češky měly více míč na kopačkách, ale jak se Švédky dostaly poprvé před branku, radovaly se z gólu. V 9. minutě, po nakrátko rozehraném rohu a centru do vápna, hlavičkovala zcela osamocená Oskarsson a střelou pod břevno překonala naší brankářku. Seveřanky se trefou uklidnily a začaly být nebezpečné, ze dvou střílených centrů do vápna nakonec nic nebylo. V polovině prvního poločasu vystihla rozehrávku Bužková, ale k míči nakonec měla blíže brankářka. Několikrát se našim hráčkám podařilo zahrozit ze standardních situací, z větší dálky to zkoušela Majerová. Ve 23. minutě šli Švédky nečekaně do dvoubrankového vedení. Angeldal z trestného kopu zamířila na bránu a Nedvědové míč propadl mezi rukama. Holky byly nepříznivým vývojem zaskočeny a nemohly se dostat pořádně do hry. Pomohl by kontaktní gól, ke kterému bylo blízko ve 28. minutě, ale pokus Szewieczkové ze standardní situace brankářka kryla a k dorážce se Majerová nedostala. Pár minut před koncem se za obranu dostala Blackstenius, přehodila vyběhnutou Nedvědovou, ovšem vracející se obránkyně brance zamezily.

V úvodu druhého poločasu Švédsko zatlačilo náš celek a po několika závarech jsme málem i inkasovali. Z tlaku se děvčata vymanila náramně - vstřelenou brankou. Ve 45. minutě zahrála roh Bužková a po zmatcích ve vápně rozhodčí nakonec uznala branku Kotkové, děvčata chvíli nevěděla, zda gól vůbec platí, jelikož asistentka rozhodčí trochu komplikovaně signalizovala míč za brankovou čárou. V následujících minutách jsme byli lepším týmem, zahrozili jsme po dalším rohu, ale k vyrovnání to nevedlo. Hra se nakonec postupně vyrovnala a ozvaly se i Švédky. V 64. minutě po zpětné přihrávce spoluhráčky z osmi metrů střílela nad branku Blackstenius a o dvě minuty později na druhé straně zakončovala hlavou nad branku Svitková. Ve zbývajícím čase Švédky spíše spoléhaly na defenzivu, i proto jsme se složitě dostávali před branku. Jedinou možností byly standardní situace, pár jsme jich měli, ale k vážnějšímu ohrožení branky nedošlo. Naopak v nastaveném čase šla sama na branku Kajgard, ale v zakončení se ukvapila a zamířila mimo tyče. Švédky si tak připsaly tři body, Češky mají po dvou zápasech pouze bod a již nemají šanci na postup.

Nyní čekají svěřenkyně Evy Haniakové v neděli hráčky Švýcarska, se kterými už však mohou bojovat pouze o druhé místo ve skupině,prvenství si s předstihem zajistily hráčky Švédska. Utkání začíná v 16.00 ve Slaném.