FOTO, VIDEO: Na závěr sedmnáctka porazila Švýcarky

Vítěznou rozlučku s domácí kvalifikací ME mají za sebou reprezentantky do 17 let. Ve skvělé atmosféře porazily ve Slaném silné Švýcarsko po trefách mladičké Terezy Szewieczkové 2:0. Tým trenérky Haniakové skončil ve skupině druhý.

Česká republika "17" - Švýcarsko "17" 2:0 (0:0)

Góly: 53. a 59. Szewieczková

Sestava ČR: Horáčková – Němečková, Kotková, Majerová, Chlumová – Bužková, Kristýnová, Svitková, Jablončíková (70. Pacandová) – Daňková (80. Novotná), Szewieczková (78. Houzarová). Trenérka: Eva Haniaková.

FOTO + VIDEO z utkání

Do závěrečného utkání 4. kvalifikační skupiny Mistroství Evropy vstupovaly oba reprezentační výběry s vědomím, že postup do semifinále již vybojovat nemohou. Přesto měl zápas od začátku maximální nasazení a více než čtyři sta diváků sledovalo tvrdý boj. Fotbalová krása ale v prvních minutách trochu scházela. Zatímco Češky si dokázaly po rychlých protiútocích postupně vypracovat zajímavé příležitosti, na jejichž konci byla dvakrát zatím neúspěšná Szewieczková, Švýcarky se do zakončení prakticky neprosadily. Od poloviny úvodního poločasu získávaly naše hráčky čím dál víc navrch, asi nejnadějnější situace přišla těsně v závěru. To Svitková rychle přenesla hru pasem do křídelního prostoru, odkud Bužková ihned hledala aktivní Szewieczkovou, ale Švýcarky na poslední chvíli zblokovaly centr na rohový kop.

Hned od začátku druhé půlky bylo jasné, že Češky povzbuzované skvělým publikem pod vedením „fanklubu Evy Kristýnové“, mají daleko větší vůli po vítězství než soupeřky. První obrovská šance přišla hned po třech minutách od úvodního hvizdu. Szewieczková byla důrazná na hranici pokutového území, dostala se sama před brankářku, ta však její šanci s vypětím sil a za pomoci spoluhráček zlikvidovala, stejně jako dorážku Jablončíkové. O dalších deset minut později už ale vypukla radost poprvé. Bužková se uvolnila na pravé straně a přihrála Szewieczkové před pokutové území. Ta se skvěle prosadila sama mezi třemi Švýcarkami a krásnou střelou k tyči otevřela skóre utkání. O dalších šest minut později naše reprezentantky vystihly chybu v rozehrávce soupeřek a po průnikové přihrávce do „vápna“ skórovala opět Szewieczková. Od té chvíle nebylo pochyb o tom, kdo zvítězí. Češky hrály uvolněně, další šance měla například Svitková nebo Daňková. Stav utkání se už ovšem neměnil. A tak se svěřenkyně trenérky Evy Haniakové mohly po zápase radovat s fanoušky ze zasloužené výhry 2:0. Ve své kvalifikační skupině si tak zajistily druhé místo.