Reprezentace

reklama

Elitní fázi kvalifikace zakončily juniorky na druhém místě

V silné skupině elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy bojovaly o postup české juniorky do 17 let. Z postupu se nakonec radovaly vysoce favorizované Švédky, ale český výběr skončil na druhém místě, což byl v této společnosti určitě úspěch.

Na otázky o kvalifikačních utkáních odpovídala trenérka Eva Haniaková.

Když jste po losu viděla jména vašich soupeřů, byla jste ráda, že zažijete konfrontaci s takto silnými týmy nebo spíše zklamání, že bude cesta na EURO velmi složitá?
Do druhé fáze kvalifikace ME se dostanou pouze ty nejlepší v této kategorii. Věděli jsme, že soupeři patří ke špičce, ale na utkání jsme se těšili. Každá konfrontace s těmito týmy je důležitá.

V úvodním utkání s Itálií jste dvakrát vedly, utkání však skončilo remízou. Dalo se toto utkání vyhrát nebo byla remíza se silným soupeřem spravedlivá?
Předvedenou hrou byla remíza asi spravedlivá. Mrzí mě ale, že jsme dvakrát vedli a po hrubých chybách nechali soupeře vyrovnat. V tomto zápase byla na některých našich hráčkách vidět nervozita, která plynula i z toho, že tento zápas pro ně byl prvním v dresu se lvíčkem na prsou.

V utkání se Švédkami se očekávala jasná záležitost seveřanek, které byly horkými favoritkami skupiny, vyhráli však pouze 2:1. Dalo se zde pomýšlet i na bodový zisk?
Určitě. Od začátku chtěla děvčata podat co nejlepší výkon. V prvním poločase byl soupeř fotbalovější, dal i dva vcelku laciné góly. Ve druhém poločase se ale hra otočila, brzy jsme vstřelili kontaktní gól a byli jsme i lepším týmem. Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale branku se nám vstřelit nepodařilo. Prohra mrzí, ale druhý poločas ukázal, že můžeme hrát i s tak vyspělými týmy, jako je Švédsko, vyrovnaný zápas.

Poslední utkání se Švýcarkami se hrálo nejlépe o druhé místo ve skupině, nebylo těžší děvčata motivovat, když už byla vidina postupu ztracena?
Tento zápas byl pro hráčky ročníku 1996 posledním v této kategorii. Děvčata si ho chtěla užít a rozloučit se výhrou, podle toho také jejich výkon vypadal. Švýcarky byly zaskočeny naší bojovností a po celý zápas se k vážnější šanci nedostaly. Nakonec je druhé místo ve skupině a nejvíc vstřelených branek ze všech týmů úspěchem.

V utkání se dvakrát prosadila teprve čtrnáctiletá Tereza Szewieczková. Objevila se v reprezentačním dresu nová velká naděje českého ženského fotbalu?
Tereza je velkým talentem a příslibem pro další zápasy. Je velmi skromná a pracovitá.

Kvalifikace se hrála v České republice, jaký byl divácký zájem o tato utkání? A bylo pro vás domácí prostředí nějakou výhodou?
Bohužel domácí utkání nejsou pro nás výhodou. A domácí prostředí jsme poznali pouze ve Slaném, a to když přijel z Moravy celý autobus fandit naší hráčce Evě Kristýnové a vytvořil pro celý tým atmosféru, kterou si děvčata moc užila.

Jaký bude další program tohoto reprezentačního výběru?
Pro tento tým to byla poslední společná akce. V květnu jedeme s výběrem do 16 let do Irska na turnaj, který pořádá UEFA, a kde se utkáme s dalšími těžkými soupeři, konkrétně Německem, Belgií a domácím Irskem. Tyto zápasy velmi vítám, protože každá zkušenost s mezinárodním fotbalem je nenahraditelná.

Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate