Reprezentace

reklama

Češky si v kvalifikaci o MS 2015 zahrají s Itálií a Španělskem

Dnes ve francouzském Nyonu proběhl los kvalifikace na ženské MS 2015, které se bude hrát v Kanadě. 42 celků bylo rozděleno do sedmi kvalifikačních skupin po šesti týmech. Češky se nacházely před losem ve třetím výkonnostním koši.


Samotný los svěřenkyním trenéra Petra Čermáka přidělil do 2. kvalifikační skupiny zajímavé soupeře. Těšit se můžeme na Itálii, Španělsko, Rumunsko, Estonsko a Makedonii.

Kvalifikační boje proběhnou od září 2013 do září 2014, hrát se bude známým způsobem doma–venku. Vítězové skupin postupují přímo, nejlepší čtyři celky na druhém místě čeká baráž. Finálový turnaj Mistrovství světa za účasti 24 národních výběrů hostí v roce 2015 Kanada.

"Skupina je nalosována se štěstím, za což můžeme byt rádi. Soupeři jsou hratelní. Určitě není postup na MS nereálný," uvedla bezprostředně po losu česká reprezentantka Petra Divišová.

,,V kvalifikaci o mistrovství světa si člověk nemůže soupeře moc vybírat. Před losem jsme byli ve třetím výkonnostním koši a věděli jsme, že tedy dostaneme do skupiny dva silné soupeře. Italky a Španělky patří mezi evropskou špičku, ale z mého pohledu jsou pro nás hratelnými soupeři. Poslední dobou máme mnoho zkušeností hlavně se Španělkami, se kterými hrajeme každý rok i v ostatních kategoriích U17 a U19, které se všechny s A mužstvem prolínají. S Itálií se utkala naše U17 a herní styl je pro ně neměnný. Mohu tedy říci, že jsem s losem spokojený, to ovšem neznamená, že se jedná o lehkou skupinu. Bude záležet hlavně na našich výkonech“, prozradil reprezentační trenér Čermák.

O soupeřích má trenér samozřejmě i detailnější informace a některé ještě bude samozřejmě získávat. ,,Italky se vyznačují spíše defenzivním stylem s přechodem do rychlého protiútoku. Rychlá a běhavá hra s velmi propracovanou obrannou činností. Oproti tomu Španělky jsou kreativní hráčky, ostatně sami jsme se mohli přesvědčit nyní s U19. Hodně bude záležet na naší taktické přípravě a našem výkonu. Kvalita evropských týmu se srovnává a neznamená to tedy, že s ostatními celky to bude jednoduché. Rumunsko šlo v poslední době hodně nahoru a i třeba v U17 a U19 se občas propracovává do dalších fází kvalifikace. Mají tam několik individualit, což si můžeme pamatovat z před dvou let, kdy jsme se utkali v kategorii U19. Konkrétnější informace budeme samozřejmě ještě získávat. Na Estonsku jsem se byl loni osobně podívat a Makedoni máme také celkem zmapovanou. V poslední době jsme s ní několikrát hráli. Znovu musím opakovat, že bude záležet na nás, jak ke každému zápasu přistoupíme.“

A kdy se tedy můžeme těšit na kvalifikační boje? ,,Na podzim 2013 začínáme první tři kola venku, tedy doma se představíme až na jaře 2014. V říjnu cestujeme do Rumunska a Makedonie, v listopadu nás budou hostit Španělky," prozradil k úvodnímu programu Petr Čermák.

2. kvalifikační skupina – MS žen 2015:
Itálie
Španělsko
Česká republika
Rumunsko
Estonsko
Makedonie

Zdroj: http://www.zfotbal.cz


Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate