Futsal

reklama

Plážový fotbal součástí Evropských her

Plážový fotbal bude jedním z devatenácti sportů, které budou součástí programu 1. Evropských olympijských her.

Informaci dnes na svém facebookovém profilu zveřejnil Joan Cusco, viceprezident BSWW. Hry bude hostit ázerbájdžánské město Baku, které bylo jediným uchazečem o pořadatelství. Na Evropských hrách se má představit 15 z 28 sportů letních olympijských her a navíc čtyři neolympijské sporty, včetně plážového fotbalu. Dle záměru Mezinárodního olympijského výboru by se měly nově vytvořené hry konat v čtyřletém cyklu a v budoucnu by měly posloužit jako kvalifikace pro klasické LOH.

Další světadíly už kontinentální soutěže po vzoru olympijských her mají. Tradičně se konají Asijské hry či Panamerické hry. Podle předsedy Evropského olympijského výboru (EOV) Patricka Hickeye by se Evropské hry v roce 2019 mohly stát pro některé sporty kvalifikací na olympijské hry v roce 2020. (zdroj: pinces.cz). Právě v programu Asijských i Panamerických her plážový fotbal již je.

Již je jisté, které sporty naopak na 1. Evropských hrách budou chybět. Nepředstaví se zde atletika z důvodu již tak nabitého programu mezinárodních soutěží. ako velký olympijský sport není atletika sama, s velkou pravděpodobností v Baku neuvidí diváci plavání či gymnastiku, ale ani cyklistiku či tenis a z významných kolektivních z OH třeba basketbal. (zdroj: atletika.cz, 10. 12. 2012).

zdroj: www.plazovakopana.cz


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate