Šestnáctka prohrála se Srbskem o tři góly

Druhé utkání Memoriálu Viktora Bannikova se výběru do 16 let nevydařilo a se Srbskem prohrál vysoko 0:3. Soupeř dokázal velmi efektivně potrestat české chyby, naopak českému týmu se ve finální fázi vůbec nedařilo. Vyrovnané výsledky ve skupině však dávají českým mladíkům stále naději zahrát si finále turnaje, pokud v posledním utkání zdolají Rusko.

Česká republika "16" - Srbsko "16" 0:3 (0:2)

Góly:

Sestava ČR: Sváček - Žárský, Růžek, Štěpánek, Čmelík (51. Trubač) - Dědeček (25. Černý), Průcha (60. Mácha), Januška, Vychodil (41. Šimůnek) - Petržela (41. Mihálik), Kadlec (51. Klíma). Trenér: Aleš Čvančara.

Hodnocení trenéra Aleše Čvančary

"Dnes jsme soupeři vítězství doslova darovali. V 7. minutě jsme špatnou nahrávkou poslali soupeře do samostatného úniku a ten se dostal do vedení 0:1. Ve 20. Minutě se ocitl hráč soupeře zcela sám v pokutovém území a hlavou pohodlně zvyšuje na 0:2. Konečnou podobu výsledku dal soupeř v 74. minutě, kdy zvýšil na 0:3 z přímého kopu ze třiceti metrů. Za celý zápas se Srbové dostali k našemu pokutovému území asi desetkrát a dokázali tři situace proměnit. Naše hra měla kvalitu pouze po pokutové území. Dobře jsme kombinovali a soupeři celoplošným napadáním nedovolili delší držení míče. Bohužel malý nedůraz v pokutovém území a špatné řešení předfinální fáze mělo za příčinu, že až na dvě příležitosti jsme si další šance nevypracovali. Soupeř nás za naše chyby krutě trestal."

Lotyšsko - Rusko 2:5

Další utkání čeká český výběr v sobotu 18.5.2013 od 17,00 s Rusko. Podle umístění ve skupině se pak jednotlivé týmy utkají v utkáních o konečné umístění.

Připravil: Michal Blažej