Futsal

Plážový fotbal: Maroš Klimpl zazářil v domácí lize

Překvapivá jízda fotbalistů Malé Strany pražskou ligou pokračovala i ve druhém kole. Tentokrát si mladíci vyšlápli na Beach Polabí Přerov nad Labem, tedy na vítěze Zimní ligy.

Hráči Přerova si vývoj zápasu dlouho hlídali a do poslední třetiny vstupovali s vedením 3:1. Jenže hráči Malé Strany se nevzdali a osm minut před koncem vstřelil Ondřej Camrda kontaktní gól na 2:3, což jim vlilo energii do žil a v závěru předvedli bleskový obrat. V předposlední minutě zápasu totiž dvakrát gólově udeřil Dominik Kadlec, který zápas sice začal v bráně, ale poslední třetinu odehrál na hrotu útoku. Tento tah vyšel Malé Straně znamenitě a zajistil jí již druhou výhru v poměru 4:3. Na výkonech Polabí se možná podepisují i výrazné změny v sestavě, vždyť oproti úvodnímu kolu v ní nezůstal "kámen na kameni".

Zatímco tento zápas byl výsledkově vyrovnaný, zbylé dva přinesly dvě jasná vítězství. Tým BS Bohemians 1905 porazil Cindu 14:3, když se zápas proměnil ve střelecké dostihy mezi duem klokanů - Martin Boček a David Filinger. Nakonec se v tomto minisouboji zrodila plichta, když oba hráči vstřelili úctyhodných šest gólů. Plážoví klokani sice na hřišti postrádali reprezentačního kapitána Martina Chalupu, který tentokrát usedl na lavičku v pozici trenéra, ale v sestavě se poprvé v letní sezoně objevila jiná esa. Obranou hru totiž vyztužili reprezentanti Lubomír Karda, Jaroslav Kovařík a Michal Kubice. V první třetině držela Cinda se svým soupeřem ještě krok, ale v té druhé si hráči Bohemians vytvořili výrazný náskok, který nadále navyšovali. Na hře Cinda Teamu se projevila absence některých opor, ale přítomné diváky rozhodně zaujal výkon jejich hráče s číslem patnáct, kterým byl bývalý slovenský reprezentant Maroš Klimpl. Při svém prvním zápase v plážovém fotbale si připsal hattrick a zmírnil tak vysokou porážku svého týmu.

Po dvou kolech drží na svém kontě plný počet bodů i klub BS Ladronka Praha, které ve druhém kole čekal zápas proti Braníku BS. V očekávaném šlágru dvou nejlepších týmů loňského ročníku se zrodil překvapivě jednoznačný výsledek pro obhájce titulu. Hráči Ladronky udeřili poprvé ve 3. minutě, když se prosadil zkušený Martin Dlouhý, toho o tři minuty později podpořil druhým gólem v síti Braníku Petr Pleyer, který je znám zejména příznivcům futsalu. S postupem času rozdíl ve skóre narůstal, o což se jedním gólem a řadou skvělých zákroků přičinil i Tomáš Židlický.

Výsledky
BS Ladronka Praha - Braník BS 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)
branky: 3. Dlouhý, 6. Pleyer, 13. Pleyer, 15. Tošovský, 27. Židlický, 28. Sklenář, 31. Spal, 36. Dlouhý - 23. Robb, 35. Mráz
rozhodčí: Orálek - Čikara.
Ladronka: Tomáš Židlický - Milan Bouška, Petr Pleyer, Václav Spal, Václav Komínek, Tomáš Huráb, Jakub Slunéčko, Martin Dlouhý, František
Sklenář, Jakub Tošovský. Trenér: Milan Bouška
Braník: Jan Jelínek - Marián Drahoš, Matěj Lukič, Marek Kropelnický, Matěj Mráz, Tomáš Robb, Ondřej Mareš

Cinda team - BS Bohemians 1905 3:14 (2:4, 0:4, 1:6)
branky: 3. Klimpl, 11. Klimpl, 26. Klimpl - 1. Boček, 10. Filinger, 11. Filinger, 12. Filinger, 14. Boček, 15. Filinger, 20. Boček, 23.
Stejskal, 27. Boček, 27. Boček, 29. Filinger, 30. Říha, 33. Boček, 34. Filinger.
rozhodčí: Orálek - Čikara
Cinda: Michal Voldřich - Ondřej Viktorin, Ondřej Jablunka - Luboš Krabec, Maroš Klimpl, Petr Sádlo. Trenér: Luboš Krabec
Bohemians: Petr Víšek - Josef Vladyka, Michal Kubice, Lubomír Karda, Jaroslav Kovařík - David Filinger, Martin Říha, Martin Boček, Pavel
Stejskal. Trenér: Marek Pospíšil

BFC Malá Strana - Beach Polabí 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
branky: 5. Camrda, 28. Camrda, 35. Kadlec, 35. Kadlec - 6. Koch, 15. Koch, 20. Brüsch
Malá Strana: Dominik Kadlec - Michael Marek, Jan Kasl, Martin Vošta - Ondřej Camrda, David Perl, Jan Vařecha
Polabí: Pavel Veselý - Jindřich Paldus, Milan Dzurko, Rudolf Janeček, Ondřej Brüsch, Václav Sosnovský, Ondřej Koch, Josef Horváth