Reprezentace

reklama

Výběr do 16 let zakončil sezónu pátým místem na Ukrajině

Poslední akcí reprezentačního výběru do 16 let bylo vystoupení na Mamoriálu Viktora Bannikova na Ukrajině. Tento ročník již žádné další utkání nečeká a v příští sezóně budeme tyto hráče vídat již ve výběru U17.

Na otázky k turnaji, ale i k celé uplynulé reprezentační sezóně týmu U16 odpovídal trenér Aleš Čvančara.

Na Memoriálu Viktora Bannikova jste ve skupině zažili radost z výhry, 2 remízová utkání i nepříjemnou porážku 0:3, jak byste zhodnotil tato utkání?
"Ve všech zápasech se nám dařila kombinační hra. Nejlepší utkání jsme sehráli proti Lotyšsku, tam byla naše převaha nejvýraznější. Se Srbskem jsme prohráli, protože gólová pohotovost hráče Luka Jovichova byla vynikající a naše převaha v poli nám nebyla nic platná. V zápasech s Ruskem a Polskem jsme oba soupeře přehrávali kombinačně, ale jejich hráči na tom byli lépe kondičně a fyzicky v osobních soubojích. Obě utkání skončily zaslouženými remízami."

Který ze soupeřů váš výběr nejvíce prověřil? Velmi silné jistě bylo tradičně Rusko? Jste s konečným umístěním a předvedenou hrou spokojen, nebo měl tým někde rezervy?
"Tým Ruska byl velmi silný, ale i ostatní mužstva měla svou kvalitu a zápasy s nimi nám i hráčům ukázaly, v čem je potřeba se zlepšovat. Je pozitivní, že jsme v žádném utkání nepropadli herně, ale rezervy vidím v soubojovém chování, zápasové kondici, individuální a skupinové taktice našich hráčů."

V pěti dnech jste sehráli čtyři utkání, jak tento náročný program hráči zvládli fyzicky?
"V závěrečných dvou utkáních – vždy ke konci prvních poločasů a v posledních 20 minutách zápasů - bylo vidět, že týmy Ruska i Polska jsou na tom lépe a to i přes to, že jsme se snažili rozložit minutáž zápasů rovnoměrně na všechny hráče."

Vítězné utkání o 5. místo s Polskem bylo posledním vystoupením tohoto ročníku v kategorii U16, jak hodnotíte celou sezónu tohoto týmu?
"Na tento turnaj cestovalo 5 hráčů, kteří neměli ani jeden reprezentační start. Celkem do 15 zápasů nastoupilo 52 hráčů, a když připočtu i dvě soustředění, tak jsme na srazy pozvali celkem 61 hráčů. Měli jsme tak možnost poznat hráče nejen po fotbalové, ale i charakterové stránce. Z těchto hráčů by se měl utvořit užší kádr pro U17, kterou čekají na podzim těžké zápasy ve skupině v I. fázi kvalifikace v Izraeli. Pochopitelně si svými výkony o nominaci můžou říci i hráči, kteří na srazech nebyli. V těchto 15 zápasech byly zápasy, které se nám nepovedly – hlavně na podzim úplně první utkání se Slovenskem a druhé utkání s Dánskem, naopak mě potěšily výkony kluků proti Lotyšsku, Francii, Belgii, Ukrajině, Rusku a Španělsku."

Na co jste během roku kladli největší důraz?
"Naším krédem je, abychom vychovali co nejvíce individualit, které v budoucnu budou hrát za nejlepší mužstva v Evropě a těžit z toho bude náš A tým reprezentace a celý náš fotbal. Proto povyšujeme individuální výkony nad týmovými i přes momentální výsledkový neúspěch. Cílem je výchova hráče. Proto si z každého zápasu dělám analýzu individuálních výkonů našich hráčů a porovnávám je se soupeřem. Je potěšitelné, že změny, které se v minulých letech nastolily, přinesly velký posun v projevu jednotlivých hráčů v kombinační hře. Kde naopak máme rezervy je individuální taktika jeden na jednoho do ofenzívy i defenzívy, spolupráce dvou a více hráčů, silové schopnosti našich hráčů a zápasová kondice, abychom byli schopni opakovat kvalitně činnosti v rychlém časovém úseku po sobě."

Na čem by samotní hráči a trenéři v klubech měli nadále pracovat?
"S informací, co by měli zlepšovat, odjíždějí hráči z každého srazu. Taktéž hráči po každém srazu dostávají za „domácí úkol“, aby si našli 3 správná řešení v utkání a zároveň i z jejich pohledu 3 špatná a napsat, jak to měli řešit. Aby pouze nedostávali informace, ale aby o svém výkonu přemýšleli. Zároveň tato utkání mají možnost vidět na DVD jejich kluboví trenéři. Pak už pouze záleží na tom, jak kdo s těmito informacemi naloží a dále pracuje."

Chcete ještě něco dodat na závěr?
"Na závěr bych chtěl poděkovat klubovým trenérům za spolupráci, celému realizačnímu týmu a všem pracovníkům FAČR, kteří se podíleli na zajištění výborných podmínek."

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate