FAČR


reklama

VIDEO: Komuniké z 1. řádného zasedání Výkonného výboru FAČR


V Praze na Strahově se konalo 1. řádné zasedání Výkonného výboru FAČR.


VV se zabýval škodami, které způsobily povodně na zařízeních fotbalových klubů. Zatím asociace registruje k 19. 6. celkem 85 poškozených klubů a odhad škod činí cca 67 milionů korun. Odhadem jde o cca osmdesát procent nahlášených škod. Vedení asociace požádalo UEFA a FIFA o příspěvek, jedná v součinnosti s ČOV a ČUS o zajištění prostředků v rámci komplexního řešení povodňových škod na sportovních zařízeních.

VV schválil protokol rozdělení vstupenek pro kvalifikační utkání ČR – Arménie, které se uskuteční 6. září v Praze v Edenu, vstupenky budou v prodeji od 1. do 6. srpna pro členy FAČR a od 6. srpna pak i pro širokou veřejnost

VV odvolal trenéry, asistenty a realizační týmy mládežnických družstev U16, U17, U18 a U19 s ohledem na výsledky. Technický ředitel FAČR Dušan Fitzel navrhne po konzultaci předsedou nové obsazení funkcí.

VV schválil a jmenoval asistenty reprezentací žen s tím, že ve srovnání s ročníkem 2012/13 došlo k těmto změnám:
Družstvo U19 dívky:
asistent Jan Podolák (AC Sparta Praha), dosavadní asistent Martin Svoboda končí na vlastní žádost
Družstvo U17 dívky: asistent Karel Rada (FC Viktoria Plzeň), skončil asistent Martin Šeran

VV vzal na vědomí informace z FIFA a UEFA, konkrétně o novém Disciplinárním řádu UEFA, který si klade za cíl přizpůsobit řízení současným potřebám klubů a asociací, a to zajištěním jasnějšího legislativního rámce, posílení pozice UEFA v boji proti rasismu, založeném na nulové toleranci a vybavení disciplinárních orgánů kompetencemi v boji proti korupci a manipulaci s výsledky

VV vzal na vědomí průběžné informace o finanční situaci FAČR

VV schválil dělení státních dotací Programu V podle předloženého návrhu.

VV schválil rozpočet Sportovního areálu Strahov na rok 2013

VV vzal na vědomí Usnesení z 15. ŘVH FAČR
, projednal připomínky ze zprávy ORK a zaujal k nim stanoviska, které budou zveřejněna na www.fotbal.cz

VV schválil Jednací řád VV FAČR s účinností od 20.6.2013

VV vzal na vědomí předložené organizační schéma FAČR. VV zrušil mandát odborných komisí, s výjimkou Licenční komise, která ve stávajícím složení dokončí licenční řízení pro příští ročník a s výjimkou Komise pro stadiony a hrací plochy která řeší povodňové škody.

VV jmenoval předsedkyní komise rozhodčích Dagmar Damkovou a pověřil ji, aby do příštího zasedání navrhla složení komise rozhodčích

VV jmenoval předsedou disciplinární komise mgr. Richarda Bačka, a pověřil ho, aby navrhl složení disciplinární komise.
Na příští VV budou předloženy návrhy na složení komisí.

VV vzal na vědomí návrh Strategického plánu FAČR na období 2013- 2017 a do září rozhodne o odpovědnosti členů VV za jednotlivé oblasti.

VV odvolal Jindřicha Rajchla z představenstva STES a.s.

VV odvolal členy stávající ŘKČ a schválil návrh nového složení ŘKČ ve složení Dagmar Damková (předsedkyně), Martin Drobný (místopředseda), Zdeněk Tasch, Martin Schröter (členové). Třetí člen bude jmenován.

VV odvolal stávající předsedy komisí ŘKČ schválil návrh ŘKČ na obsazení funkcí: Martin Drobný (předseda STK), Zdeněk Tasch (předseda DK), Martin Schröter (předseda KR), Zdeněk Mužík (předseda STK žen), František Hubička (předseda DK žen), Miroslav Svoboda (předseda KR žen).

VV schválil změny a doplňky v Pravidlech fotbalu s platností od 20.6. a účinností 1.7. a uložil zveřejnění na webových stránkách.

VV schválil změny v předpisech týkajících se startu hráče s ohledem na jeho členství ve FAČR, a to od 1.7. 2013. Změny budou zapracovány do předpisů a uvedeny na webu asociace.

VV schválil změny ve Směrnicích pro udělování trenérských licencí s platností od 20.6 a s účinností od 1.7.2013. Změny budou zapracovány do předpisů a uvedeny na webu asociace (profi soutěže mohou trénovat jen trenéři s licencí UEFA).

VV schválil úpravu Soutěžního řádu dle předložené verze s platností změny od 20.6. a s účinností od 1.7., uložil informovat na webu.


Výkonný výbor schválil podle čl. 3 odst. 5 stanov FAČR a čl. 1 Organizační směrnice pro činnost členských klubů přijetí za členy FAČR:
− FK Baník Most 1909, a.s. (OFS Most)
− STAR Karlovy Vary o.s. (OFS Karlovy Vary)
− FSK Staré Město, o.s. (OFS Bruntál)

Výkonný výbor FAČR schválil dle čl. 3 odst. 1 Organizační směrnice pro činnost členských klubů změnu názvu členského klubu:
− TJ KABLO KLADNO na SK KROČEHLAVY (OFS Kladno)

Výkonný výbor FAČR souhlasil podle čl. 2 odst. 3 Organizační směrnice pro činnost členských klubů s ponecháním soutěží členskému klubu vzniklému osamostatněním od TJ:
− Fotbalový klub Jablůnka (OFS Vsetín) - osamostatněn od Tělovýchovné jednoty Spartak Jablůnka

VV schválil termíny zasedání VV FAČR do konce roku 2013 – 3.9., 1.10., 5.11., 3.12.

Příští zasedání VV se uskuteční 10. července v Praze na Strahově

ZÁZNAM z tiskové konference po zasedání VV FAČR

.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate