Futsal

Plzeň Team obhájil prvenství na Orel Cupu

Vítězství na plzeňském turnaji Orel Cup obhájil celek Plzeň Team, který o svém prvenství rozhodl až v penaltovém rozstřelu proti týmu Allianz Plzeň.

V napínavém finále se vedení ujal jako první Allianz, když se již ve druhé minutě prosadil Jan Harmady. O první obrat v zápase se však postarali hráči Plzeň Team, nejprve vyrovnal reprezentační bek Jakub Mižár a o tři minuty později přidal druhý gól Jakub Vavrač. Hráči celku Allianz však dokázali zápas zvrátit dvěma góly Martina Švejdy, když branka na 3:2 padla necelé dvě minuty před koncem. V posledních vteřinách ale dokázal vyrovnat Tomáš Peteřík, který tímto gólem též rozhodl o svém prvenství v tabulce střelců. Rozuzlení tak přinesla až třetí série pokutových kopů. Brankář Plzeň Teamu Zdeněk Daněk nejprve vyrazil střelu Ondřeje Hrubého a následně sám překonal nejlepšího brankáře turnaje Jakuba Štruna. Třetí místo letos patří hráčům Moe´s,
kteří v boji o bronz porazili FC Professional Building 2:1. O jejich vítězství rozhodl v jedenácté minutě jejich kapitán Vladimír Sirotek.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Marek Bauer z týmu Moe´s. Turnaj je součástí několikadílné série Českého poháru, Plzeň Team si tak zajistil účast v národním finále, které se bude hrát 20. 7. v Praze.