Reprezentace WU17 na soustředění v Bavorsku

Česká reprezentace WU17 remizovala v prvním přípravném utkání s výběrem Bavorska 3:3. Svěřenkyně Evy Haniakové dokázaly dotáhnout nepříznivý výsledek 1:3 až k remíze. V nedělní odvetě se Češky neprosadily a prohrály 0:1.

1. utkání, sobota 6. 7. 2013
Češky se dostaly v úvodu utkání do vedení, po vysunutí Stárové se strefila ve druhé minutě Szewieczková. Vyrovnání přišlo v 10. minutě po chybě naší obrany. Domácí výběr dokázal skóre otočit, v 35. minutě z pokutového kopu. Po přestávce se dostala soupeřka v 58. minutě přes tři bránící hráčky a bylo to 3:1. Vzápětí měla obrovskou šanci Veselá, ale oblouček poslala nad branku. Prosadit se nedokázala ani Křivská v další příležitosti. V 65. minutě přeci jen přišlo snížení. Po pravé straně zatáhla míč Veselá, před brankou našla Majerovou a ta se nemýlila. V 72. minutě, po ose Stárová - Houzarová na pravé straně, dokázala opět po přihrávce ze strany vyrovnat Křivská. V závěru ještě mířila Veselá přímo do brankářky.

Bavorsko "17" - Česká republika "17" 3:3 (2:1)

Branky: 2. Szewieczková, 65. Majerová, 72. Křivská
Sestava ČR: Nedvědová – Braunerová, Chlumová, Majerová, Čížková – Houzarová, Janíková, Stárová, Kovaříková - Daňková, Szewieczková (střídaly všechny hráčky z nominace). Trenérka: Eva Haniaková.

2. utkání, neděle 7. 7. 2013
Domácí výběr se prosadil po zaváhání naší obrany v 61. minutě. Český celek měl několik dobrých šancí, ale například Szewieczková nedokázala proměnit svůj samostatný nájezd. Češky se pokoušely o střelbu, ovšem soupeř byl dnes lepší. ,,Obě utkání hodnotím velice kladně, hráčky si musely sáhnout na dno sil, jelikož soupeř byl technický a rychlý. Čelily jsme neustálému napadání, a hráčky tak musely rychle reagovat a hrát,“; chválila si přípravné soustředění v Bavorsku trenérka Eva Haniaková.

Bavorsko "17" - Česká republika "17" 1:0 (0:0)

Branky: Sestava ČR: Horáčková – Chlumová, Majerová, Čížková, Kovaříková – Janíková, Stárová, Houzarová, Jášová – Szewieczková, Křivská (střídaly všechny hráčky z nominace). Trenérka: Eva Haniaková.