Futsal

reklama

Plážoví fotbalisté vyhráli v Umagu


Česká reprezentace v plážovém fotbale vyhrála kvalitně obsazený turnaj Umag Masters, když ve finále porazila Bulharsko 6:5. Řada obvyklých opor českého týmu z různých důvodů v nominaci chyběla, proto dal trenér Michael Lukič tentokrát šanci i několika mladým nováčkům.

Naopak ostatní soupeři dorazili do Chorvatska v plné síle, o to větší váhu mají dosažené výsledky. V úvodním semifinálovém klání Češi porazili 3:0 favorizované Maďary, s nimiž mají dlouhodobě nepříznivou bilanci vzájemných zápasů. Česká obrana ale dokázala uhlídat maďarské ofensivní hvězdy, jakými jsou Viktor Fekete či Ferenc Beseneyi, kterým nedovalila ani jednou skórovat. Naopak v českém dresu se postupně prosadili kapitán Martin Chalupa, Lubomír Karda a v poslední části vítězství pečetil Tomáš Huráb. Bravurně zachytali i oba brankáři Petr Víšek a Tomáš Židlický.

Ve finále se Češi střetli s Bulharskem, které po většinu zápasu přehrávali a postupem času si vypracovali jasné vedení 5:1. Lehkovážnost v obranné činnosti však zapříčinila, že se Bulharům podařilo v závěrečné třetině základní hrací doby srovnat na 5:5, o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se k radosti české lavičky prosadil pouze útočník Michal Salák, který svým druhým gólem v zápase zajistil českému výběru cenné turnajové prvenství. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Petr Víšek.

Po skončení turnaje si Češi zahráli přípravný zápas i proti týmu Tahiti, které je pořadatelem blížícího se světového šampionátu. Tento zápas znamenal pro české barvy první měření sil proti neevropskému výběru, navíc Tahiťané, které z pozice trenéra vede švýcarská ikona Angelo Schirinzi, patří mezi jeho favority a většina jeho hráčů má zkušenosti ze švýcarské ligy, která se řadí mezi tři nejlepší soutěže na světě. V uvolněném zápase, v němž útoky předčily obrany, se zrodila divoká remíza 8:8. Český tým tak stále v letošním roce nenašel soupeře, který by je dokázal zdolat v základní hrací době. V příštích týdnech se k českému týmu připojí i Jan Koller, který by s ním měl absolvovat baráž o účast v elitní divizi A Evropské ligy, do níž se Češi kvalifikovali v červnové kvalifikaci ve francouzském Valence.

Výsledky Umag Masters (turnaj série BSWW Tour):

semifinále: Česká republika - Maďarsko 3:0
branky: Chalupa, Karda, Huráb

druhé semifinále: Tahiti – Bulharsko 5:6

zápas o 3. místo: Maďarsko – Tahiti 9:9, penalty pro Tahiti

finále: Česká republika - Bulharsko 6:5 v prodloužení
branky: Salák 2, Chalupa, Huráb, Vladyka, Huňáček

přípravný zápas: Česká republika – Tahiti 8:8
branky: Huráb 2, Víšek 2, Chalupa, Karda, Salák, Vladyka

Nominace ČR: Tomáš Židlický, Petr Víšek - Martin Chalupa, Tomáš Huráb, Tomáš Robb, Josef Vladyka, Lubomír Karda, Michal Salák, Josef Huňáček. Trenér: Michael Lukič

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate