Kvalifikace ženy U17 ve Skotsku: Češky nestačily na Severní Irsko

Za nešťastný vstup do kvalifikačního turnaje I. fáze kvalifikace Mistrovství Evropy hráček do 17 let lze označit utkání českých reprezentantek se stejně starými hráčkami Severního Irska. Přestože svěřenkyně trenérky Evy Haniakové už v 6. minutě vedli 1:0, nakonec odešly poražené 3:4 a hodně si zkomplikovali cestu za případným postupem.

Úvod utkání se přitom českému výběru vydařil na výbornou. Již po 6 minutách se skvěle uvolnila Szewieczková a v přímém souboji s brankářkou Pootsovou nedala soupeřce nejmenší šanci. Jenže Irky dokázaly prakticky okamžitě odpovědět. V 9. minutě z dálky napřáhla Mackinová a bylo vyrovnáno a ta samá hráčka ještě do poločasu dokázala dalšími dvěma brankami zápas dokonale otočit.

Do druhého poločasu poslali čeští trenéři do branky místo nejisté Nedvědové náhradnici Horáčkovou, jenže i ta po šesti minutách kapitulovala. Ve zbývajícím čase se pak český tým snažil o vyrovnání, ale to se mu nakonec nepodařilo, když konečnou korekci výsledku na 3:4 obstarala dvěma přesně zahranými pokutovými kopy Karolína Křivská. „Zápas jsme měli velmi dobře rozehraný, ale do kolen nás srazily zbytečné individuální chyby, především v prvním poločase. Bohužel jsme si sami zkomplikovali situaci, nicméně šance na postup stále existuje a nám nezbývá nic jiného než se o ní poprat,“ konstatovala po utkání trenérka Eva Haniaková.

Ve druhém včerejším utkání pak domácí Skotsko jasně přehrálo Černou Horu v poměru 5:1.

Další utkání kvalifikační skupiny sehrají české reprezentantky již v neděli 4. 8., kdy se střetnou s výběrem Černé Hory a v tomto utkání již potřebují svěřenkyně trenérky Haniakové bezpodmínečně bodovat naplno.

Česká republika – Severní Irsko 3:4 (1:3)

Góly: 6. Szewieczková, 58. a 80. Křivská (obě z penalty) – 9., 20. a 37. Mackin, 46. Burden.
Rozhodčí: Gil Gonzalo (Špa) – Parda Rodriguez (Špa), Irvine (Sko).
ŽK: Houzarová – Mackin, Forbes.
Diváků: 200
ČR: Nedvědová (41. Horáčková) – Kovaříková (63. Daňková), Majerová, Čížková, Jášová – Švimberská, Stárová, Janíková, Houzarová (50. Veselá) – Szewieczková, Křivská. Trenér: Eva Haniaková.
Severní Irsko: Poots – Doherty, Haddock, Forbes, McGlade, McCarron, Burden, Connolly (57. O´Prey), Timoney, Mackin, McFarland. Trenér: Allisson Nicholl.