Hlavní menu

Po prohře se Srbskem obsadila reprezentace do 17 let v Maďarsku 2.místo

Ve finále přípravného turnaje reprezentačních výběrů do 17 let prohrál český výběr ve finále těsně 2:3 s týmem Srbska a obsadil velmi dobré druhé místo z šesti účastníků.

Česká republika "17" - Srbsko "17" 2:3 (1:2)

Góly: 8. Štěpánek, 76. Černý z PK.

Sestava ČR: Záleský - Žárský (41. Čmelík), Teršl (74. Kožíšek), Štěpánek, Šimůnek - Jakeš (41. Badocha), Mihálik (53. Januška), Boček, Černý - Hašek (63. Zahnaš), Frnoch (53. Klíma). Trenér: Aleš Čvančara.

Hodnocení trenéra Aleše Čvančary

"Do finálového utkání se nám nepovedl vstup, při zakládání úvodního útoku jsme zkazili přihrávku a už v 18. vteřině jsme prohrávali krásnou střelou z 25m do šibenice. To nás však výrazněji neovlivnilo, snažili jsme se hrát aktivně a v 8.minutě se po přihrávce Černého dostal ke střele Frnoch, tu však brankář dobře vyrazil a poradil si i s dorážkou Žárského. Po následném rohovém kopu jsme však srovnali na 1:1 Štěpánkem. O pár minut později zlikvidoval soupeři pokutový kop brankář Záleský. V dalších minutách jsme předváděli velmi dobrý a nápaditý fotbal s dobrou přechodovou fází. Do velké šance se dostal Frnoch, bohužel ji neproměnil a v dalším průběhu se začala projevovat i velká kvalita soupeře, který zlepšil kombinaci a důraz, byl velmi nebezpečný v přechodové fázi a dostal se i do vedení 1:2 po nešťastném odkopu Jakeše střelou z velkého vápna. Hra se poté odvíjela mezi vápny a hrál se výborný zápas této věkové kategorie ve velkém tempu, a to i přes obrovské vedro.

Vstup do druhého poločasu se naopak podařil nám, Haškova dobrá střela bohužel nebyla gólová. Ve 44.minutě jsme zbytečně ztratili míč ve středu hřiště a soupeř nás potrestal z rychlého brejku na 1:3. V následujících patnácti minutách byl soupeř jasně lepší, velmi dobře kombinoval, podnikal rychlé protiútoky a hrál velmi vyspělý fotbal. V 67.minustě jsme opět chybovali ve středu hřiště, soupeř naštěstí svou velkou šanci neproměnil, když ho výborně vychytal Záleský. S blížícím koncem se kluci vydali z posledních zbytků sil, ještě zvýšili aktivitu při napadání a odměnou jim byl pokutový kop, který proměnil Černý na 2:3. Vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo. Turnaj byl velmi dobrou prověrkou výkonnosti jednotlivých hráčů v této fázi ve srovnání s Evropou a naše výkony jsme zhodnotili výborným a cenným druhým místem. Další akcí je turnaj v Rumunsku na konci srpna, kde dostanou šancí i další hráči z širšího kádru, abychom viděli v akci další adepty pro kvalifikační boje. "