Kvalifikace ženy U17 ve Skotsku: Českou gólovou smršť odnesla Černá Hora

České reprezentantky do 17 let si po nevydařeném vstupu do kvalifikace o postup na ME ve Skotsku ve svém druhém vystoupení na turnaji poněkud napravily reputaci. V North Lodge Park rozstřílely výběr Černé Hory vysoko 11:0 a díky tomu si stále udržují šanci na postup.

Trenérka Eva Haniaková udělala před druhým vystoupením svého týmu na turnaji hned několik změn v základní sestavě a český tým hned od samého úvodu dokazoval, že tentokrát nechce připustit podobnou blamáž jako v prvním utkání proti Severnímu Irsku. Již v 10. Minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:0 a de facto bylo o výsledku rozhodnuto.

Jasné vedení a odevzdaný výkon soupeř umožnily českému týmu již v průběhu prvního poločasu vystřídat některé klíčové hráče pro středeční rozhodující zápas se Skotskem, nicméně i v obměněném složení Češky nepřestávaly hýřit aktivitou až do posledních minut a výsledkem bylo rekordní skóre turnaje a celkem tři hattricky českých reprezentantek, o které se zasloužily Daňková, Veselá a Křivská, která je s 5 brankami současně i nejlepší střelkyní turnaje.

„Jsme pochopitelně velmi rádi, že jsme si částečně vylepšili reputaci po úvodní prohře se Severním Irskem, i když na druhou stranu toto vítězství nepřeceňujeme. Rozhodly úvodní minuty, kdy jsme dokázali třikrát skórovat, a soupeř odpadl. Na druhou stranu musím ocenit snahu našich hráček hrát až do závěrečného hvizdu, což je podle mého názoru velký příslib před závěrečným soubojem se Skotskem. Ten zápas, ale bude úplně o něčem jiném, čeká nás jednoznačně nejkvalitnější soupeř turnaje, a pokud chceme uspět, budeme muset podat výkon na hranici našeho maxima,“ uvedla po utkání trenérka Eva Haniaková.

Postupová matematika je z pohledu českého výběru nemilosrdně jasná. Při předpokládané výhře Severního Irska nad slabě hrající Černou Horou, musí Češky ve středu porazit Skotsko jakýmkoliv rozdílem.

Bude to však velmi těžké, protože Skotky zatím dokazují velmi dobrou formu, což na vlastní kůži poznaly v neděli hráčky Severního Irska, které domácímu výběru podlehly jasně 1:5.

Česká republika – Černá Hora 11:0 (5:0)

Góly: 6., 42., 70. Daňková, 22., 57., 79. Křivská, 10., 26., 53. Veselá, 6. Braunerová, 77. Majerová.
Rozhodčí: Gavrilovová (KAZ) – Akimovová (KAZ), Irvine (Sko).
ŽK: Janíková – Drljevičová.
Diváků: 200.
ČR: Nedvědová – Braunerová, Majerová, Chlumová (29. Stárová), Čížková – Kovaříková, Janíková (58. Mášová), Szewieczková (32. Barnetová), Veselá – Daňková, Křivská. Trenér: Eva Haniaková.
Černá Hora: Kekičová – Vujičičová, Miljaničová, Rondovičová, Božičová (72. Pavičevičová) – Bojatová, N. Mičunovičová (74. Filipovičová), Trutičová, M. Mičunovičová, Begovičová (14. Drljevičová) – Pavičevičová. Trenér: Zoran Mijovič.