Reprezentace

reklama

WU17: Češkám v cestě na EURO stojí Italky, Dánky a Portugalky

Ve čtvrtek 15.8.proběhl v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu los elitní fáze kvalifikace ME WU17 a svěřenkyním Evy Haniakové přiřkl do třetí skupiny Itálii, Dánsko a Portugalsko.


Češky v první fázi vyhrály svoji kvalifikační skupinu, která se odehrála ve skotském Aberdeenu. Spolu s naším celkem postoupilo z druhého místa domácí Skotsko a nakonec i třetí Severní Irsko. V individuálních statistikách si vede výborně česká útočnice Karolína Křivská, která vede tabulku střelců se sedmi přesnými trefami. Na svém kontě má tato aktivitou hýřící hráčka i 4 asistence.

Elitní fáze kvalifikace se odehraje v termínu 15. - 20. října v Portugalsku. Na finálový turnaj, který se odehraje na přelomu listopadu a prosince v Anglii, postupuje šest vítězů skupin a nejlepší celek z druhého místa (počítáno z výsledků s prvním a třetím celkem ve skupině). Domácí Anglie má jako pořádající země účast jistou.

"Myslím, že los nám opět moc nepřál, ale skupina je určitě hratelná. Samozřejmě do toho dáme všechno a budeme se snažit postoupit dál, ale čeká nás určitě těžký boj," sdělila právní dojmy po losu útočníce českého celku Karolína Křivská.

"S losem jsem celkem spokojená, mohlo to být lepší, ale také horší. Soupeři jsou hratelní a vyhnuly jsme se nejtěžším celkům jako například Německu a Španělsku. Rozhodovat se ale samozřejmě bude na hřišti a musíme nastoupit s pokorou. Škoda jen nezvládnutého utkání v první fázi se Severním Irskem, díky kterému jsme byly zařazeny až do třetího výkonnostního koše," uvedla k losu trenérka Eva Haniaková.

zdroj: http://www.zfotbal.cz


Připravil Pavel Jiřík ml., Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate