Češky na úvod přípravného turnaje podlehly vysoko Polsku

Poprvé pod novým trenérem Stanislavem Krejčíkem nastoupila ženská reprezentace k přípravnému utkání v rámci Balaton Cupu proti Polsku. Premiéra to bohužel příliš vydařená nebyla a Češky čeká po prohře s Polskem 1:4 v utkání o 3. místo domácí Maďarsko. To podlehlo 2:3 Slovensku.

Česko – Polsko 1:4 (0:0)

Góly: Pivoňková z PK
Sestava ČR: Bednaříková – Tomášková (79. Dědinová), Čulova, Blažkova (74. Vršatová), Malinová - Cahynová, Bartoňová (71. Sedláčková), Pivoňková – Danihelková (71. Chlastáková), Kožarová, Divišová. Trenér: Stanislav Krejčík.

Hodnocení trenéra Stanislava Krejčíka

"Nebudeme se na nic vymlouvat, utkání jsme nezvládli. Ovšem musím říci bez nějaké nadsázky, že v prvním poločase jsme byli lepším týmem. Soupeř hrál zatažený v hlubokém bloku a my jsme byli aktivní. Bohužel jsme doplatili na neproměnění dvou vyložených šancí, kde bohužel Nikola Danihelková nezvolila správnou variantu řešení a Tereza Kožárová po překonání brankářky neudělila míči dostatečnou razanci. Od úvodu druhého poločasu jsem již cítil, že to již není z naší strany takové jako před přestávkou. Nepřidal nám ani protivítr a situaci nám to ztížilo. První rána pro nás přišla z pokutového kopu, kdy se soupeř ujal vedení. Dále jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale ani Adéla Pivoňková nedokázala protrhnout střeleckou smůlu. Z protiútoku faulovala ve vápně Radka Bednařiková, uviděla červenou kartu a soupeř šel z penalty do dvoubrankového vedení. Přeskupili jsme řady na 4-4-1 a stále jsme chtěli výsledek zvrátit. Bohužel přišla další chyba v defenzívě, vystihnutí naší malé domu a Polky vedly 3:0. To již utkání bylo rozhodnuté a do hry jsme poslaly další hráčky, abychom je také viděli ve hře, jak si poradí v takto těžké situaci a v oslabení. Náhradnice předvedly jistě své maximum, ale na otočení vývoje to již nebylo. Na čtvrtou branku Polska jsme dokázaly reagovat v závěru brankou Adély Pivoňkové, která proměnila pokutový kop po faulu na Petru Divišovou. Utkání se rozhodovalo v prvním dějství, kdybychom šli do vedení, jistě by to vše vypadalo jinak. Ale na kdyby se nehraje. Bohužel, výsledek se neuhrál a to znehodnocuje celkový pohled na utkání, které jsme tedy nezvládli. Nyní nastala situace, kdy se ukáže, jak jsou děvčata odolná po psychické stránce, ale věřím, že nás jedna prohra nemůže zlomit. V turnaji chceme dát šanci novým hráčkám a některými výkony jsem mile překvapen."