Češky porazily domácí Maďarsko a získaly bronz

Po úterní prohře českého celku v semifinále přípravného turnaje s Polskem, čekalo na hráčky utkání o bronz s domácím Maďarskem, které v semifinále podlehlo Slovensku.

Česko – Maďarsko 3:1 (1:0)

Góly: 6. a 82. Divišová, 78. Pivoňková
Sestava ČR: Vršatová – Vyštejnová, Sedláčková, Čulová (71. Blažková), Malinová (51. Tomášková) – Odehnalová, Cahynová (83. Dědinová) – Danihelková (51. Bartoňová), Pivoňková, Divišová (83. Nováková) – Kožárová (71. Chlastáková) Trenér: Stanislav Krejčík.

Ženský národní výběr nastoupil proti domácímu celku velice aktivně a do vedení se dostal již v 6. minutě brankou Divišové, která se trefila po rohovém kopu. Dále byly Češky aktivnějším týmem, ale další brankové vyjádření nepřicházelo. Celý tým dobře bránil a domácí si během prvního poločasu žádnou vážnější akci nevypracovaly. Před přestávkou mohla navýšit vedení Divišová, ale mířila jen do tyče.

Po přestávce se hlavní dění odehrávalo uprostřed pole a ani jeden s týmů se nedostal do koncovky. Maďarky nejvíce zahrozily v 73. minutě, kdy na branku postupovala osamocená Sipos. Mladičká Vršatová včasným vyběhnutím zmenšila úhel a šanci zkušeně zlikvidovala. Na druhé straně tak dokázaly naše hráčky trestat. Pivoňková převzala kolmou přihrávku, obešla brankářku a vnesla klid do našich řad – 2:0. Zanedlouho vystihla Divišová rozehrávku soupeře a zvýšila na 3:0. Maďarky korigovaly výsledek v samotném závěru, kdy se trefila Kaján.

Přípravný turnaj tak Češky končí pod vedením nového realizačního týmu na třetím místě, prezentoval se kvalitními výkony, i když v utkání s Polskem doplatil na neproměňování brankových příležitostí. Do turnaje zasáhl kompletní kádr osmnácti nominovaných hráček a nyní čeká národní celek 20. září přípravné utkání se silnou Francií, která patří ke světové špičce. Bude se jednat o poslední akci před zahájením kvalifikace a trenér Krejčík by měl mýt k dispozici již kompletní kádr včetně legionářek, které v Maďarsku chyběly. Turnaj vyhrály Slovenky, které ve finále zdolaly Polsko až po pokutových kopech.

Hodnocení trenéra Stanislava Krejčíka

"Věděli jsme, že dnešní soupeř nebude jednoduchý, ale chtěli jsme být aktivní, posunuli jsme náš presink a v první půli jsme byli lepším týmem. Dali jsme tyč a nakonec i branku, takže po poločase jsme vedli 1:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodlaně utkání dovést k vítězství, čekali jsme na soupeře, vycházeli jsme spíše z obranného bloku, přišly však i naše brankové příležitosti a dokázali jsme vstřelit další dvě branky. Za stavu 3:0 už bylo utkání prakticky rozhodnuté, soupeř nakonec už jen jednou brankou korigoval na 3:1. Z turnaje a našeho vystoupení mám dobrý pocit, hráčky se ukázaly v dobrém světle, včetně těch úplně nových a díky tomu víme, že můžeme počítat s širším kádrem. Na turnaji jsme se chtěli dobře umístit, ale cíle bylo také právě vyzkoušení nových tváří, a to se určitě povedlo.“