Reprezentační sedmnáctka v Rumunsku těsně prohrála s domácím týmem

Reprezentace do 17 let vstoupila do přípravného turnaje v Rumunsku. Ve velmi kvalitním utkání, které se hrálo ve vysokém tempu vedli čeští hráči po poločase 1:0, domácí tým však dokázal výsledek po přestávce dvěma brankami otočit ve svůj prospěch.

Rumunsko "17" - Česká republika "17" 2:1 (0:1)

Góly: 8. Klíma.
Sestava ČR: Sváček - Žárský, Teršl, Zukal (62. Brak), Čmelík - Šimůnek (72. Habrman), Badocha (62. Mihálik), Trubač (72. Břížďala), Januška (78. Bala) - Černý, Klíma Trenér: Aleš Čvančara.

Hodnocení trenéra Aleše Čvančary

„Utkání mělo vysokou úroveň, po celou dobu se hrálo ve vysokém tempu. Nám se dařilo plnit taktické úkoly a i přes optickou převahu soupeře jsme my byli pro branku soupeře nebezpečnější. V 9. minutě jsme se po kolmici Černého dostali zásluhou Klímy do vedení 1:0, v 11. minutě po pěkné kombinační akci Klíma netrefil hlavou branku. V 16. minutě měl velkou šanci i soupeř, když jsme nezachytili náběh krajního obránce, ale ani tento hráč si se svojí šancí neporadil a netrefil branku. Nadále se hrál fotbal ve velkém tempu a my jsme měli další šance. Ve 29. minutě Januška střílí nad branku uvnitř pokutového území po další pěkné kombinaci. Naopak ve 36. minutě měl soupeř další obrovskou šanci. Vyšel nám i vstup do druhého poločasu, ale Čmelík ve 48. Minutě střílel pouze nad branku. Hned z protiútoku soupeř vyrovnal na 1:1 a v 55. minutě zvýšil na 1:2. Kondičně, rychlostně i v práci s míčem byla většina hráčů soupeře na vyšší úrovni, ale kluky i přes prohru musím pochválit, protože svými výkony přispěli k vysoké kvalitě tohoto utkání a odměnou jim mohl být vyrovnávací gól na 2:2 v nastaveném čase. Bohužel lob Černého z půlky hřiště po dopadu přeskočil břevno. Zajímavostí bylo, že toto utkání vysílala místní televize v přímém přenosu.“

4. Skotsko 1 0-0-1 0:1 0

Ve svém druhém utkání na turnaji se český výběr střetne ve středu 28.8. od 18.00 se Skotskem na stadionu NTC Buftea Stadium.