Dobrý výkon reprezentační sedmnáctky proti Skotsku na úspěch nestačil

Druhé utkání odehrála reprezentace do 17 let na turnaji v Rumunsku. Tentokrát byl českým mladíkům soupeřem důrazný tým Skotska, se kterým však i přes dobrý výkon a územní převahu prohráli 0:2.

Skotsko "17" - Česká republika "17" 2:0

Góly:
Sestava ČR: Záleský - Žárský (72. Šimůnek), Teršl, Brak (40. Klíma), Břížďala - Trubač (64. Bala), Boček, Januška Habrman (40. Badocha) - Černý, Mihálik. Trenér: Aleš Čvančara.

Hodnocení trenéra Aleše Čvančary

„Od začátku utkání jsme soupeře přehrávali, dařila se nám přechodová fáze i následný zisk míče. Ve 12. Minutě šel po krásné kolmé přihrávce Černého sám na brankáře Mihálik, bohužel míč z brankové čáry vykopl vracející se obránce. Ve 26. a 33. minutě jsme nechali soupeře po našich velkých individuálních chybách vstřelit dvě branky. V druhém poločasu soupeř opět odvrátil na brankové čáře míč, který už směřoval do branky, a další naše příležitosti také brankou neskončily. O takovýchto zápasech se říká, že i kdybychom hráli celý den, tak gól nedáme, ale příčina prohry byla i jinde. Nedařila se nám hra v křídelních prostorech, a tudíž jsme vedli většinu akcí středem, kde jsme se buď nepřesnou finální přihrávkou sami připravili o možnost zakončení, nebo nám soupeř na poslední chvíli vypíchl míč a my jsme se do zakončení opět nedostali. Zároveň nám chyběla větší trpělivost, ale to je v této kategorii běžné. Individuální výkony i fotbalová kvalita byly na naší straně, ale tentokrát slavila úspěch destrukce.“

4. Česká republika 2 0-0-2 1:4 0

Ve svém posledním utkání na turnaji se český výběr střetne v pátek 30.8. od 18.00 s Bulharskem opět na stadionu NTC Buftea Stadium.