Ženská devatenáctka vstoupila do kvalifikace povinnou výhrou

Dnešním dnem začala pro národní celek žen do devatenácti let první fáze kvalifikace ME, která se koná ve Finsku. V prvním utkání narazily Češky na Faerské ostrovy a roli favorita zvládly. Svěřenkyně trenéra Čermáka porazily soupeřky vysoko 7:0.

Statistika utkání

Česká republika "19" - Faerské Ostrovy "19" 7:0 (5:0)

Góly: 19., 36. a 56. Svitková , 10. Rychtarová, 38. Krejčiříková, 43. Hloupá, 55. Kristýnová
Rozhodčí: Bonninová (FRA) - Craipeauová (FRA), Kulmalaová (FIN) - Vekkeliová (FIN)
ČR: Vršatová (75. Janštová) – Dlasková, Juračková, Bažoutová, Jablončíková – Hloupá, Tauberová, Krejčiříková, Svitková – Rychtarová (59. Bužková), Kinclová (54. Kristýnová). Trenér Petr Čermák.

Hned v úvodu utkání se dostala do šance Maria Thomsenová, ovšem minula. Branku netrefila ani v první šanci českého týmu Hloupá. V 9. minutě se mohlo měnit skóre utkání poprvé, Krejčiříková ovšem mířila pouze do břevna. O minutu později mohla radost na české straně propuknout naplno. Po rohovém kopu Svitkové se trefila Rychtarová. Český výběr se dále tlačil do útoku, ale střelu Svitkové soupeřky zblokovaly a Krejčiříková s Kinclovou mířily nepřesně. Svitková přeci jen po devatenácti minutách přidala druhou branku do sítě Faerských ostrovů. Kateřina Svitková to zkoušela i o pár minut později, Poulsenová v brance ovšem byla připravená. Svitková se prosadila podruhé v utkání o něco později a Češky vedly již o tři branky. Za dvě minuty zahrávala naše děvčata rohový kop, po centru Svitkové přidala čtvrtou branku Krejčiříková. Po dlouhé době měly šanci i soupeřky, Klaksteinová ale z trestného kopu minula branku. To ještě nebylo z naší strany v prvním poločase vše, těsně před pauzou se trefila po přihrávce Rychtarové Hloupá.

Do druhého poločasu nastoupily Svěřenkyně trenéra Čermáka beze změn, hned v úvodu měla šanci Krejčiříková, ale mezi tyče se netrefila. Ani aktivní Svitková nemířila přesně a třetí branku tak nepřidala. Tereza Krejčiříková nemířila do černého ani z trestného kopu, který poslala mimo branku. Výborné střídání se podařilo v 54. minutě, Kristýnová nahradila Kinclovou a čerstvá síla se prosadila hned o minutu později po přihrávce Rychtarové. Faeřanky byly bezmocné i za několik vteřin, to když Svitková dovršila třetí brankou svůj hattrick. Češky v utkání dominovaly a na branku soupeřek se valil jeden útok za druhým. Střely Krejčiříkové, Hloupé a Dlaskové ovšem postrádaly přesnost, Svitkovou vychytala Poulsenová. Poulsenovou v brance Faerských ostrovů nepřekonala ani Juračková. Ani další šance nedokázaly české hráčky zakončit brankou, jejich pokusy byly často nepřesné. V samotném závěru mířila ještě Krejčíříková podruhé v utkání do břevna.

Česky potvrdily roli favorita, vyhrály 7:0 a soupeře přestřílely v poměru 34:2 (15:0 střely na branku). V dalším utkání čeká na náš výběr celek z Makedonie, utkání se hraje v pondělí 23.9. od 13 hodin.

Hodnocení trenéra Petra Čermáka

"Úvod utkání jsme měli neurovnaný, než se děvčata srovnala s tím, že jde o první utkání kvalifikace. Soupeř měl sice úvodní šanci, ale pak jsme otěže utkání převzali do svých rukou a jasně dominovali. Po přestávce jsme chtěli hru více zpřesnit, ale bohužel jsme nedokázali velkou převahu přetavit ve více branek a spoustu šancí neproměnili. Celkově jsme spokojeni, splnili jsme roli favorita a jdeme do dalšího duelu s pozitivními pocity."