Reprezentace žen U19 zdolala Moldávii a postupuje do další fáze kvalifikace

Po vysoké výhře v prvním utkání nad Faerskými ostrovy nastoupily hráčky české reprezentace do 19 let proti Moldávii, které v úvodním utkání podlehla domácímu Finsku 4:0. Svěřenkyně trenéra Čermáka vyhrály 3:1 a zajistily si tak postup do další fáze kvalifikace ME.

Statistika utkání

Česká republika "19" - Moldávie "19" 3:1 (0:0)

Góly: 53. Tauberová, 59. Krejčiříkov, 63. Bužková – 72. Cerescuová
ČR: Vršatová – Dlasková, Juračková (46. Kristýnová), Bažoutová, Fojtíková – Hloupá, Tauberová, Krejčiříková (80. Cermanová), Svitková – Rychtarová (46. Bužková), Kinclová. Trenér Petr Čermák.

Hned v úvodu ukázala Svitková, že si ponechala střeleckou chuť z minulého utkání, kdy vstřelila tři branky, ale v první šanci nemířila přesně. Češky se dostávaly složitě do šancí, až kolem dvanácté minuty se do střelecké pozice dostaly Dlasková, Tauberová a Rychtarová. Jejich střely ale brankou neskočily. Ve 22. minutě měla velkou šanci Tauberová, ale brankářka Zetusevscaiaová byla připravena. Moldavská brankářka byla úspěšná i o chvilku později při šanci Kinclové. Moldavanky se dostaly do první šance až po půl hodině hry, ovšem Tomaová nemířila přesně. Na druhé straně se Svitkové ani Tauberové nepodařilo překonat moldavskou brankářku, která držela svůj tým nad vodou. Vršatová musela před přestávkou také ukázat co umí a střelu Cerescuové z tresného kopu zlikvidovala. V úplném závěru prvního dějství měly ještě příležitost Hloupá, Svitková a Rychtarová, ale ani jejich střely do sítě nezamířily.

Do druhého poločasu poslal trenér Čermák Kristýnovou a Bužkovou, které nahradily Juračkovou s Rychtarovou. Hned po přestávce byly Češky nadále aktivní, ale střely Svitkové, Tauberové a Hloupé se neujaly. Až v 53. minutě se konečně naše děvčata mohla radovat. Branku vstřelila Tauberová a Češky vedly 1:0. Z další příležitosti se neprosadila Fojtíková. Druhou branku našeho týmu přidala Krejčiříková po přihrávce Bužkové. Třetí branku do moldavské sítě přidala po přihrávce Svitkové BUžková. Svitkové se dnes nedařilo prosadit a i v další šanci byla úspěšnější moldavská brankářka. Moldavankám se podařilo snížit, Vršatovou překonala Cerescuová. Navýšit vedení českého celku mohla Krejčiříková, ale její pokus byl zblokován. Za pár okamžiků mířila Tauberová mimo branku. Velkou šanci měla Kristýnová, ale nepodařilo se jí překonat brankářku Zatusevsceiaovou.

V posledním utkání první fáze kvalifikace se děvčata utkají ve čtvrtek od 15 hodin s domácím Finskem.

Hodnocení trenéra Petra Čermáka

"Soupeř byl velice kvalitní, ale v prvním poločase jsme neproměnili spoustu brankových příležitostí. Bylo to dobývání hradu, po přestávce se to ovšem prolomilo. Dali jsme branky, uklidnili se a hráli svoji hru. Následně jsme prostřídali a došli jsme v klidu k zaslouženému postupu. Ještě nás čeká ve čtvrtek domácí Finsko a uvidíme, jak utkání dopadne."