FAČR


reklama

Komuniké z mimořádného zasedání Odvolací komise FAČR z 27.9.2013

V rámci svého mimořádného zasedání konaného dne 27.9. 2013 v Praze rozhodla Odvolací komise Fotbalové asociace České republiky v níže uvedené věci takto:


Podnět k zahájení přezkumného řízení Bc. Martina Ryšánka, člena FAČR, ID: 62100473, člena DK OFS Nymburk byl Odvolací komisí FAČR důkladně projednán, komise dále učinila doplňující šetření v okresech a krajích.

OK FAČR na svém mimořádném zasedání jednomyslně rozhodla o tom, že praxe zavádění tzv. kompenzačních poplatků v rozpisech soutěže je v rozporu s aktuálně účinným znění Disciplinárního řádu FAČR, a zrušila ustanovení čl. 18, odst. 1, písm. d) Rozpisu soutěží OFS Nymburk 2013-2014, a ustanovení článku 27 Rozpisu soutěží OFS Kolín 2013-2014.

Dále bylo zjištěno, že i ve vztahu k dalším ustanovením rozpisů soutěží lze hovořit o problematickém vztahu k účinnému Disciplinárnímu řádu FAČR.

Odvolací komise je však toho názoru, že by bylo v rozporu s ochranou práv nabytých v dobré víře, pokud by v průběhu rozehrané soutěže došlo ke zrušení částí jednotlivých rozpisů soutěží, zejména potom, pokud by toto zrušení mělo účinky ex tunc. Takové rozhodnutí by totiž fakticky znamenalo zásadní zásah do hodnocení již probíhajících soutěží a jistě by nekorespondovalo s principem legitimního očekávání a presumpce správnosti vnitřních právních předpisů na jednotlivých úrovních FAČR. Odvolací komise je tak toho názoru, že řešení problematických vnitřních norem FAČR by mělo ležet v následné legislativní úpravě Disciplinárního řádu FAČR, a to již v průběhu probíhajícího soutěžního ročníku 2013-2014.

Nastíněné otázce by potom měla být věnována široká pozornost nejen odborné veřejnosti a pro následující soutěžní ročník by měla být právně relevantním a nezpochybňovaným způsobem vyřešena v dostatečném časovém předstihu tak, aby tato problematika nemusela být předmětem rozhodovací praxe orgánů FAČR v průběhu dotčeného soutěžního ročníku. Z tohoto důvodu Odvolací komise rozhodla tak, že vykonatelnost zrušujícího rozhodnutí byla odložena na 30.6.2014 a tímto byla poskytnuta dostatečná lhůta pro legislativní řešení celé situace.

S ohledem na výše uvedené Odvolací komise FAČR současně podala Výkonnému výboru FAČR návrh na novelizaci čl. 19, odst. 1 Disciplinárního řádu FAČR.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate