Na úvod turnaje ve Francii uhrála osmnáctka remízu 1:1 s Polskem

Francouzské Limoges hostí přípravný turnaj reprezentačních výběrů do 18 let. Český tým vstoupil do turnaje remízou 1:1 s týmem Polska, když jedinou branku vstřelil v nastaveném čase první půle Sadílek.

Česká Republika "18" - Polsko "18" 1:1 (1:1)

Góly: 45. + 1. Sadílek - 34. Kowalczyk

Sestava ČR: Juraši - Šíša, Toml, Kodr, Červeňák - Rys, Sadílek (69. Sadílek), Matěj, Danis, Galuška (61. Kulhánek) - Duda (46. Kratochvíl). Trenér: Miroslav Soukup.

Hodnocení trenéra Miroslava Soukupa

"Myslím, že jsme do turnaje nevstoupili dobře, tato remíza na úvod nás mrzí. První poločas nebyl z obou stran příliš pohledný, my jsme si sice vytvořili velmi dobré gólové příležitosti, kdy se například hned ve třetí minutě dostal Danis do samostatného úniku, bohužel neskóroval. Poté jsme měli dvě velmi dobré příležitosti, paradoxně gól vstřelil soupeř ze své první vážnější šance. Nám se nakonec podařilo Sadílkem v nastaveném čase prvního poločasu zaslouženě vyrovnat. Ve druhém poločase opadla kvalita hry, ale přesto jsme měli další dvě šance, kdy brankář Polska míč dokázal pouze vyrazit na roh, jednou jsme pak nedokázali využít brejkovou situaci 3 na 2. Z tohoto pohledu nás remíza mrzí, protože na gólové příležitosti jsme byli lepším týmem, ale celkově musím říci, že to byl fotbal průměrné úrovně z obou stran."

"Ve druhém utkání nás čeká tým USA, který je namíchaný z různých typů hráčů, hraje tam i patnáctiletý letý mladík, který už nyní působí v anglické Chelsea. Jejich zápas s Francií byl otázkou času, kdy se změní skóre, protože Francie je daleko nad všemi soupeři a co mám informaci, tak více než pět hráčů hraje v anglických soutěžích. Oba naše další zápasy budou určitě zajímavá konfrontace. USA mají na lajnách rychlé atletické hráče a výborného hrotového útočníka, na které si budeme muset dát pozor. Celkově u tohoto týmu převažuje kvalita ofenzívy nad defenzívou."

Francie - USA 2:2

Další utkání čeká český výběr v sobotu 11.10. od 15:00 s USA na stadionu Beaublanc Stadium.