Reprezentace

reklama

VIDEO: Tomáš Kalas se vrátil do Nizozemska nabrat zápasovou zátěž

Reprezentace do 20 let se na turnaji v Nizozemsku může opřít o výkony několika hráčů, kteří už odehráli zápasy i za jedenadvacítku. Tomáš Kalas dokonce nakouknul i do reprezentačního áčka.
Není proto divu, že hned do prvního zápasu nastoupil stoper londýnské Chelsea s kapitánskou páskou na rukávu. Po vítězství nad Nizozemskem 1:0 pak odpověděl na několik otázek Jana Havelky.

Jak se cítíš po nedávném zranění, které tě na startu nové sezony přibrzdilo?
"Jsem rád, že už mohu naplno trénovat i hrát. Nemusím se bát jít do každého souboje, což teď už neplatí. Zlomil jsem to v zápase za rezervu Chelsea. To bylo pro mě důležité, abych před odjezdem sem na turnaj měl v nohou aspoň jeden ostrý zápas. Tady bych chtěl pochopitelně dostat do sebe zase pravidelnější zápasovou vytíženost."

Jak probíhala léčba naštípnuté kosti v takovém velkoklubu jako je Chelsea?
"Léčba v Chelsea je speciální, probíhala pod dozorem fyzioteraeutů a doktorů. Jejich zařízení v trénínkovém Chelsea je neuvěřitelné, tam by se snad mohla provádět i transplantace srdce. Jsou připraveni úplně na všechno. Takže pět dní po naštípnutí kosti jsem už běhal ve vodě, žádná sádra, nic takového. Celková léčba je úplně odlišná než spousta lidí zná."

Turnaj dvacítek se hraje v Nizozemsku, kde jsi strávil poslední dva roky. Jak na ně vzpomínáš?
"Jak po životní, tak fotbalové stránce to byl skok dopředu. Jak jsem se cítil celkem vyspělý, tak se cítím ještě víc. Být odkázán sám na sebe, žít v novém prostředí sami s přítelkyní, to je velká životní zkušenost. A ve fotbale to pro mě bylo nejlepší, co mě mohlo potkat. Odehrát v Chelsea čtyřicet zápasů za rezervu anebo odehrát šedesát zápasů v nejvyšší holandské lize je podstatný rozdíl. A jsem rád, že jsem měl možnost vybrat si tuhle cestu. Ty dva roky bych nechtěl vyměnit za nic, pro mě to bylo to nejlepší, co jsem udělal."

VIDEO: CELÝ ROZHOVOR S TOMÁŠEM KALASEM

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate