Sedmnáctka vstoupila do elitní fáze kvalifikace prohrou s Itálií

Ženská reprezentace do sedmnácti let dnes vstoupila do elitní fáze kvalifikace ME, která se hraje v Portugalsku. Náš výběr se dnes utkal v prvním zápase s Itálií a prohrál nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Česká republika "17" - Itálie "17" 0:1 (0:0)

Góly: 62. Giuglianová.
ŽK: 14. Čížková

Sestava ČR: Vaníčková – Jášová (68. Mášová), Majerová, Králová, Kovaříková – Veselá (57. Novotná), Stárová, Janíková, Čížková – Křivská, Daňková (75. Sehnálková). Trenér: Eva Haniaková.

Hned od prvních minut bylo rušno v obou pokutových územích. Nejdříve Vaničkovou donutila k zákroku Simonettiová, na druhé straně vychytala Křivskou Durantová. V další velké šanci minula v sedmnácté minutě Daňková branku. O minutu později měly šanci naopak Italky, jejich rohový kop nakonec zůstal bez využití. Italská útočnice Simonettiová se octila v další šanci ve 23. minutě, tentokrát mířila mimo tyče naší branky. Téměř vzápětí měla velkou šanci Bergamaschiová, ale Vaníčková udržela čisté konto. Vaníčková neměla klid ani po trestném kopu Italek, stav utkání však byl stále neměnný. Další minuty patřily Italkám, byly aktivnější a Češky zastavovaly jejich útočnou snahu za pomocí faulů. Těsně před pauzou mohly Češky jít do vedení, střelu Daňkové ale Italky zblokovaly.

I po přestávce byly nebezpečnější soupeřky a dostávaly se více do zakončení. Velkou šanci měla Marinelliová, ale ani nadvakrát Vaníčkovou nepřekonala. Bohužel tlak Italek přeci jen vyvrcholil v 62. Minutě brankou v naší síti. Střelu Serturiniové ještě Vaníčková vyrazila, ovšem na dorážku Giuglianové již byla krátká. Češky si již tolik šancí neutvořily. S příležitostí Janíkové si poradila italské brankářka. O několik minut Křivská mířila mimo branku. Rušno tedy bylo více před českou brankářkou. V závěrečných minutách nedovolila Vaníčková skórovat Marinelliové ani Giuglianové. Češky nevytěžily nic ani z rohového kopu v nastaveném čase, a tak první utkání prohrály těsně 0:1.

Hodnocení trenérky Evy Haniakové

"Italky měly po celou dobu utkání převahu, ale jejich koncovka nebyla jistě taková, jakou si představovaly. My jsme dělaly hodně taktických chyb, špatně jsme se posouvaly a do střelby se téměř nedostaly. Největší šanci měla po centru Daňková, ale z první minula branku. V závěru jsme šly do rizika, hrály pouze na tři obránce a dostaly se do tlaku. Vytvořily jsme sijen několik náznaků šancí, ale bez výraznější šance. Soupeř byl fotbalovější, nám trochu odskakoval míč od kopaček. Musím pochválit brankářku Vaníčkou a obě střední záložnice. Při fotbalovějším výkonu jsme na bod měly. Škoda té ztráty, jelikož druhé utkání skončilo bezbrankovou remízou. Čekají nás ještě dvě utkání, nic nevzdáváme a budeme bojovat."

Dánsko - Portugalsko 0:0

Další utkání sehrají česká děvčata ve čtvrtek 17.10 od 16:00 SEČ s Dánskem na stadionu Do Bonito Stadium Entroncamento.