VIDEO, FOTO: Devatenáctka vstoupila do kvalifikace na ME výhrou nad Kyprem

Hned tři pokutové kopy zahrávala reprezentace do 19 let v úvodním utkání kvalifikační skupiny na ME, jednu branku čeští mladíci přidali i ze hry a Kypr tak zdolali vysoko 4:1.

Česká republika "19" - Kypr "19" 4:1 (3:1)

Góly: 7. a 9. Mašek z PK, 39. Matoušek, 94. Buchvaldek z PK
Sestava ČR: Staněk - Simič, Souček, Bederka, Matějů - Prosek, Čavoš (87. Kalvach) - Holzer, Mašek (77. Buchvaldek), Matoušek - Sodoma (64. Schick). Trenér: Miroslav Koubek.

FOTOGRAFIE z utkání

Hodnocení trenéra Miroslava Koubka

"Určitě jsme velmi spokojeni se vstupem do kvalifikační skupiny, vítězství je velmi pěkné a máme z něj radost. Je třeba kluky pochválit, soupeř rozhodně nebyl z kategorie outsiderů, výsledek je pro Kypr možná až krutý. My jsme ale byli lepším týmem, je však třeba poznamenat, že soupeř měl aktivní herní projev a hrál ve vysokém tempu. My jsme tak museli podat vrcholný výkon, abychom zápas zvládli. Vyšel nám výborně vstup do utkání, kdy jsme soupeře zaskočili aktivním napadáním a represinkem, hráči se chovali velmi dobře především po ztrátě míče. Z těchto obranných situací jsme si vytvořili přímočaré akce ve velkém počtu hráčů, kterým soupeř čelil pouze za cenu faulů, kdy byl dvakrát faulován v pokutovém území Mašek a sám faulovaný oba pokutové kopy bezpečně proměnil do stejného místa. Nadále jsme měli utkání pod kontrolou, byli jsme psychicky nahoře, bohužel jsme z ojedinělé akce dovolili Kypru snížit hezkou střelou a soupeř ještě získal touhu výsledek změnit. My jsme v tuto chvíli byli mírně zaskočeni, brzy jsme se však uklidnili dobře zahranou standardní situací, po které se prosadil Matoušek.

Druhá půle už nebyla za naší strany tak kvalitní, i proto, že nás první půle stála hodně sil a ukazuje se, že ještě asi nemůžeme v tomto tempu hrát celých 90 minut. Pozornou defenzivou jsme však výsledek kontrolovali a podnikali jsme nebezpečně brejky. V některých pasážích měl soupeř i víc míč na kopačkách, ale my jsme utkání dovedli s přehledem do vítězného konce. Na konci jsme ještě výsledek pojistili čtvrtou brankou, kdy přišel další penaltový faul i s červenou kartou, kterou opět proměnil faulovaný hráč, tentokrát Buchvaldek. Možná jsme mohli vstřelit i více branek, kdybychom dotáhli do finále některé rychlé brejky, ale i tak jsme s výsledkem spokojeni. První poločas měl z naší strany mezinárodní měřítko, druhý už tak vysoké parametry neměl, ale někdy je třeba umět hrát i pozorně ze zajištěné obrany, což jsme také zvládli velmi solidně. "

Chorvatsko - Gibraltar 7:0

Další utkání sehrají čeští mladíci 19.10. ve 14:30 s Gibraltarem na stadionu Ostrava - Vítkovice.