Reprezentace

reklama

Reprezentační výběr do 16 let dvakrát zdolal Lucembursko

Nejmladší reprezentační výběr pokračoval v přípravném období dvojutkáním na půdě Lucemburska. Proti o rok staršímu soupeři si svěřenci trenéra Václava Černého vedli o poznání sebevědoměji, než v minulých utkáních a dvakrát dokázali zvítězit s celkovým skóre 5:0.


Na otázky nejen ohledně dvojutkání v Lucembursku odpovídal trenér Václav Černý.

Jaká pozitiva jste viděl v těchto dvou utkáních s Lucemburskem a naopak, kde zatím vidíte nedostatky tohoto mladého výběru?
„Jsme moc rádi, že jsme mohli tato dvě utkání sehrát. Zkušenost z mezistátních zápasů je pro naše hráče tou nejlepší školou. Tady jsme navíc hráli proti o rok staršímu výběru, a tak jsme se utkali i s fyzickou převahou soupeře. Je pro nás pozitivní, že ve třech poločasech ze čtyř si kluci poradili velmi dobře. Největším nedostatkem pořád zůstává neklid při hře s míčem.

V minulých utkáních jste mluvil o nervozitě z prvních mezistátních utkání, zlepšilo se toto u hráčů a působili sebevědoměji?
Oproti zápasům se Slovenskem jsme v tomto udělali velký pokrok. V prvním utkání jsme byli v tomto ohledu spokojeni téměř se všemi po celý zápas a ve druhém jen druhou půli. Opět jsme tu měli řadu hráčů, pro které to bylo za národní mužstvo poprvé a ne všichni si s tím dokázali poradit a hrát se stejným klidem jako v klubu. Je velmi dobře, že máme možnost hrát tyto zápasy a učit hráče hrát mezistátní zápasy.

Hráli jsme proti o rok staršímu výběru, byl to záměr? A jak se hráči vyrovnali s tímto faktem, že proti nim stojí starší a fyzicky vyspělejší soupeř?
Chtěli jsme v tomto termínu sehrát přípravná utkání a tak jsme šanci hrát proti "sedmnáctce" Lucemburska rádi využili. Pro soupeře to byla generálka před kvalifikací ME a zápasy nepostrádaly náboj. My jsme kluky na možnou fyzickou převahu soupeře upozornili, ale to bylo tak všechno. Soustředili jsme se hlavně na náš výkon a způsob hry. To, jak si většina hráčů v zápasech vedla, je pro nás příjemným zjištěním.

Ve čtyřech dosavadních utkáních vstřelil pět branek Daniel Hložek, potvrzuje jen své střelecké dispozice nebo jste nově objevili střelce?
Dan je typický útočník. Prosazuje se pravidelně v dorostenecké lize za tým U17 Zbrojovky Brno a my jsme rádi, že mu to takhle střílí i za náš tým. Věřím, že na sobě bude dál pracovat, protože má předpoklady na to, aby z něj vyrostl výborný hráč.

Jaký bude další program tohoto výběru?
V tomto roce nás čeká v listopadu soustředění spojené s tréninkem a dvěma zápasy proti klubovým celkům. Na jaře bude program pestrý a nabitý. V plánu máme tři turnaje a jedno nebo dvě dvojutkání. Čekáme jen na potvrzení termínů.

Připravil: Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate