Po výhře 3:0 nad Lichtenštejnskem sedmnáctka v kvalifikaci ME postupuje

I ve druhém utkání první fáze kvalifikace na ME dokázali svěřenci Aleše Čvančary zvítězit a s předstihem si po dvou utkáních zajistili jistý postup do fáze druhé. Díky výhře 3:0 nad Lichtenštejnskem vedou skupinu před Francií a o postup tak již nemohou přijít.

Česká Republika "17" – Lichtenštejnsko "17" 3:0 (2:0)

Góly: 8. Januška, 27. Macek, 80. Štěpánek
Sestava ČR: Záleský - Šimůnek, Brak, Štepánek, Čmelík - Badocha, Januška, Trubač, Twardek (55. Kadlec) - Pulkrab (60. Mihálik), Macek. Trenér: Aleš Čvančara.

Hodnocení trenéra Aleše Čvančary

"Soupeř postavil dobře organizovaný blok devíti hráčů k pokutovému území, který se nám ale dařilo přehrávat dobrým pohybem a chytrými kombinacemi a častou střelbou. Již v 7. minutě Januška překonal brankáře střelou z třiceti metrů a vedli jsme 1:0. Ve 14. minutě skončila střela Macka po hezké kombinaci na tyči. Ve 27. minutě po průniku Pulkraba do pokutového území zvyšoval Macek do prázdné branky na 2:0. Ve 33. minutě se ocitl ve stoprocentní šanci Twardek, hezký únik do vápna ale gólem neskončil. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře a již ve 47. Minutě, po zpětné přihrávce Twardeka, přestřelil Pulkrab branku a o dvě minuty později, opět po zpětné přihrávce od Macka, neproměnil velkou šanci Čmelík. V 52. minutě trefil Badocha tyč a v 75. minutě Brak po rohovém kopu hlavou netrefil branku. Konečný výsledek završil z přímého kopu přesnou střelou na 3:0 Štěpánek. Všichni máme velkou radost z postupu do druhé fáze kvalifikace na ME, protože Francie nedokázala zdolat domácí Izrael a o postupové místo tak již nemůžeme přijít."

4. Lichtenštejnsko 2 0-0-2 0:5 0

Poslední soupeřem ve 3.kvalifikační skupině bude českému týmu Francie. I případná remíza zajistí českému výběru první příčku ve skupině. Utkání se odehraje v neděli 27.10. od 19.30 na stadionu Shefayim National Teams Complex