Reprezentace

reklama

Trenér devatenáctky Koubek: Na postup na ME šanci máme

Reprezentační výběr do 19 let si suverénním způsobem poradil se soupeři v 1.fázi kvalifikace na ME a po třech výhrách nad Kyprem, Gibraltarem a favorizovaným Chorvatskem zaslouženě postoupil do další fáze kvalifikačních bojů.


Na otázky o kvalifikačních utkáních a dalších cílech odpovídal trenér Miroslav Koubek.

Suverénně jste postoupili do další fáze kvalifikace, s výkony tedy musí panovat spokojenost, je to tak?
"Hráli jsme všechny zápasy tak, že jsme na hřišti dominovali, vytvářeli jsme si i vcelku velké množství šancí. V prvním utkání jsme byli mírně nervózní, ale hráli jsme proti antifotbalovému projevu, vyrovnat se s takto hlubokým blokem není lehké pro žádný tým. Celkově jsme ale na turnaji podali znamenitý výkon, hráči byli velice sebevědomí a jejich herní projev byl velmi moderní. Dokázali jsme skloubit aktivní obranu, napadání soupeře po ztrátě míče a rychlou přechodovou fázi. Vynikající výkony podala celá obrana, naši soupeři si vytvořili velmi málo šancí. Opravdu jsme podali kompaktní výkony v obou fázích hry, jak v defenzivě, tak v ofenzivě, za což hovoří i poměr vstřelených a obdržených branek 10:1."

Který ze soupeřů vás nejvíce prověřil? Na první pohled vypadají výsledky dost jednoznačně.
"Paradoxně to byl Kypr, i když Chorvatsko bylo původně favoritem. Kypr nakonec postoupil zaslouženě, Chorvatsko nebylo tak vyvážené, byli slabí v defenzivě a tradičně také dost neukáznění, což je celkově stálo postup. Kypr zde měl poctivý tým s až nečekaně dobrým držením míče a byli velmi dobře kondičně připraveni."

Během čtyř měsíců jste kádr hodně obměnili, cítíte dobrý pocit, že vaše rozhodnutí se nyní jeví jako správná?
"Určitě mám velmi dobrý pocit z toho, že naše práce se nám podařila. Vybírali jsme hráče podle své filosofie, která byla u tohoto týmu dříve mírně odlišná, chtěli jsme ale jít jinou, vlastní cestou. My jsme chtěli aplikovat naši filosofii, i proto se kádr dost výrazně obměnil, aby byl v souladu s tím, co chceme aplikovat. Z původního týmu U18 zůstali pouze asi čtyři hráči a mám radost, že to vyšlo a byla to sázka na dobrou kartu. Výsledky se jednoznačně dostavily."

Do týmu jste zapracovali i hráče z výběru U18, Buchvaldek a Matějů dokonce patřili do základní sestavy. Zřejmě jim tedy přechod do starší kategorie nedělal vážnější problémy?
"V každé zemi jsou nadstandardní talenty a u nás jsou to určitě i tito hráči, svými výkony si to jednoznačně zasloužili. Je u nich rozhodující, že jejich biologický vývoj jim umožní hrát s o rok staršími hráči a nemají s tím žádné problémy. Někteří hráči v tomto věku musí ještě tzv. dorůst, ač jejich fotbalové umění je na vysoké úrovni. Jednoduše řečeno, jedna věc je kalendářní věk, druhá pak reálná fyzická vyspělost a jmenovaní hráči s tímto problém nemají."

Jaká byla návštěvnost na vašich utkáních, pomohli vám ve vašich výkonech i domácí fanoušci?
"Na utkáních hraných v Opavě byla hezká atmosféra, lidé tam mají fotbal rádi. Ve Vítkovicích byla spíše komorní atmosféra a i to mohla být příčina našeho o něco slabšího výkonu. V Opavě přišlo na první utkání přes tisíc diváků, na poslední s Chorvatskem jich bylo ještě více a určitě nám to pomohlo. Je to další zkušenost pro budoucnost, kde vybírat místa pro tato kvalifikační utkání, kde si lidé do hlediště cestu najdou a naši hráči si tak budou zvykat na to, jaké je to hrát před důstojnou fotbalovou kulisou."

Jaké soupeře byste si přál do další fáze kvalifikace a jak vidíte další šance tohoto výběru?
"Pokud bychom měli přijatelný los, myslím, že toto mužstvo potenciál postoupit na závěrečný turnaj má. Musíme ale mít vzestupnou tendenci v získávání zkušeností, hráči se musí kvalitně připravit v klubech a celkově je třeba se výkonnostně posouvat. Uvidíme, co nám los přinese, mužstvo je srovnatelné s vysokým průměrem Evropy, což jsme ukázali s Chorvatskem. Z druhé fáze postupuje už pouze jeden tým a ať dostaneme kohokoli, očekávám vyrovnané zápasy. Pokud se nám ve skupině nesejdou opravdu top týmy, tak máme určitě šanci na postup, potřebujeme však při losu i trochu štěstí. Tým má silný charakter, což cítíme i v realizačním týmu, a proto myslím, že můžeme mít vysoké cíle."

Jaký bude nyní váš další program?
"Koncem měsíce jedeme do Španělska, kde sehrajeme přípravné utkání na umělé trávě poslední generace. Vyzkoušíme si utkání proti top týmu Evropy a tato konfrontace nám určitě ukáže, kde zaostáváme, na čem máme pracovat a v čem se ještě můžeme posunout dopředu. Bude to nejvyšší možná konfrontace."

Na závěr bych ještě chtěl celý tým mimořádně pochválit za celkový přístup, motivaci, tréninkovou činnost a odpracování všech utkání na sto procent. Bylo to dobré fotbalové řemeslo s charakterním přístupem a toho si velmi cením.

Připravil Michal Blažej


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate