Ženy vstoupily do kvalifikace výhrou v Makedonii

Svěřenkyně trenéra Stanislava Krejčíka čekal v sobotu po poledni vstup do kvalifikace MS utkáním v Makedonii. Češky vstřelily tři branky a slaví na úvod výhru 3:1, když se dvakrát trefila Voňková a jednu branku přidala Divišová.

Makedonie - Česko 1:3 (0:1)

Góly: 62. Rochiová - 60. (pen.) a 72. Voňková, 45.+2 Divišová
Sestava ČR: Bednaříková – Sedláčková, Odehnalová, Pincová, Malinová (46. Vyštejnová) – Martínková I. – Cvernová (55. Pivoňková), Cahynová, Divišová – Voňková, Kožárová (90. Benýrová). Trenér: Stanislav Krejčík.

Naše děvčata nastoupila aktivně a hned v první šanci se ocitla Voňková, úspěšnější ale byla brankářka Arsová. Bednaříková předvedla své umění v desáté minutě, kdy lapila pokus Andonové z trestného kopu. Téměř vzápětí minula branku Kožárová. Naši obranu nejvíce zaměstnávala makedonská útočnice Andonová, ve 20. minutě však nemířila přesně a zanedlouho ji vychytala Bednaříková. Po půl hodině se mohla trefit Irena Martínková, ale po rohovém kopu nemířila mezi tyče. Branku netrefila ani ve 34. minutě Cahynová. Po faulu na Cvernovou zahrávala trestný kop Voňková, její střela ale také mezi tyče nemířila. Chvilku před poločasem měly Češky další příležitosti. Nejdříve Cvernová mířila po trestném kopu Malinové nepřesně a v závěru po rohovém kopu Divišové se mezi tyče netrefila ani Voňková. Do šaten šla naše děvčata přeci jen s jednobrankovým vedením, když se ve druhé minutě nastaveného času prosadila Petra Divišová.

Do druhého dějství poslal trenér Krejčík místo Malinové Vyštejnovou. Češky měly hned velkou šanci, ale Irenu Martínkovou vychytala Arsová. Následně nemířila dvakrát přesně Cvernová a stav byl stále 1:0 pro naše děvčata. Po hodině hry přišlo navýšení skóre na české straně. Dimkosková faulovala v pokutovém území Cahynovou a ze značky pokutového kopu se Voňková nemýlila. Téměř vzápětí byl rozdíl už jen zase jednobrankový. Trefila se domácí Rochiová po přihrávce Andonové. Rochiová byla při chuti, její pokus o vyrovnání však lapila Bednaříková. Na druhé straně mohla přidat svojí druhou branku Divišová, ale i zde byla úspěšnější brankářka. Když to nevyšlo Divišové, tak štěstí zkoušela Voňková. Nejdříve však Lucie minula branku, v další šanci již využila přihrávku Kožárové a zvýšila na 3:1. Deset minut před koncem mířila Cahynová mimo branku. Dvě minuty před koncem utkání zkoušela překvapit domácí brankářku z trestného kopu Divišová, Arsová však z tohoto souboje vyšla lépe.

V dalším utkání nastoupí Češky ve středu od 17 hodin v Kluži proti domácímu Rumunsku.

Hodnocení trenéra Stanislava Krejčíka

"V utkání jsme chtěli být aktivní a to se nám i od úvodu podařilo. Vzhledem k terénu, na kterém se utkání odehrálo, jsme chtěli hru zjednodušit a hrát rychle nahoru a po stranách. I díky terénu jsme hodně kazily přihrávky. Soupeř se soustředil na defenzívu a bylo to vlastně dobývání domácí branky. Vytvářeli jsme si šance, ale chyběl nám potřebný klid v koncovce. Věděli jsme, že rozhodne kvalita v koncovce a nakonec nás uklidnila až branka v nastaveném čase prvního poločasu. Do druhého poločasu jsme chtěli větší aktivitu po krajních obráncích, a proto přišlo i střídání. Druhá branka přišla po faulu na Cvernovou, která se dostala ze strany do pokutového území a byla faulována. Místo uklidnění v našich řadách přišla branka po akci nejnebezpečnější hráčky domácích Andonové, která byla velmi dobrá na míči a přihrávkou za obranu vyzvala ke skórovaní Rochiovou. Ta přehodila vybíhající Bednaříkovou a bylo to zase o gól. Bednaříková nás následně podržela před vyrovnáním a více jsme domácím hráčkám nedovolili. Poté vstřelila naší třetí branku po přihrávce z krajního prostoru Lucka Voňková a bylo rozhodnuto. Čekali jsme více, ale terén byl opravdu hodně těžký a Makedonie bránila v hlubokém bloku. Nám se nedařila rozehrávka, při zjednodušení hry nám chybělo potřebné načasování a hra byla plná ztrát. Utkání bylo bojovné a jsme moc rádi, že jsme i vůlí utkání dotáhli do vítězného konce."