FAČR


reklama

Česká delegace na Kongresu DFB

Předseda FAČR Miroslav Pelta a poradce FAČR Petr Fousek se na pozvání DFB zúčastnili 24. - 25. 10. 2013 dvoudenního volebního kongresu Německého fotbalového svazu v Norimberku."Německý fotbal hraje důležitou roli v Evropě i ve světě, což je znásobeno tím, že se jedná o našeho souseda, a proto jsme valnou hromadu DFB s potěšením navštívili. S německým svazem jednáme o určitých formách spolupráce a navíc, zdaleka ne každý sem byl pozván. Znovuzvolení Wolfganga Niersbacha , s nímž společně zasedám v Komisi národních mužstev UEFA, předsedou DFB na další období, umožní dobře pokračovat v česko-německých jednáních." vyzdvihl Miroslav Pelta.

Kongresu DFB, který má téměř 7 milionů členů, se zúčastnilo 259 delegátů z obou bundeslig i regionálních svazů. Kromě voleb do výkonného výboru a změn stanov i předpisů se valná hromada nesla ve znamení úspěchů německého fotbalu na reprezentační i klubové úrovni a ocenění jednotlivců. Jednání se zúčastnil i předseda UEFA Michel Platini, generální sektretář UEFA Gianni Infantino a čestný předseda UEFA Lennart Johansson, někteří vybraní zahraniční hosté, ale také špičky německé politiky a německý předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach. Nechybělo ani vedení reprezentace v čele s trenérem Lowem a plejáda německých internacionálů.

"Kromě rozjednané spolupráce bylo nesmírně inspirativní sledovat, jak Němci organizují pracovní i společenskou část valné hromady, volby do svého výkonného výboru, kde mají kandidáty předem jasně vydiskutované v jednotlivých patrech svazu, ale hlavně jak vytvářejí velice ambiciózní tlak na výsledky a úspěchy na všech úrovních, stejně jako jejich přístup k některým exponovaným fotbalovým tématům dneška v čele se vztahem mezi profesionálním a regionálním fotbalem." doplnil Petr Fousek.

Na kongresu oznámil Německý fotbalový svaz oficiálně svoji kandidaturu na pořádání EURO 2024.

Foto: Předsedové DFB a FAČR Wolfgang Niersbach a Miroslav Pelta


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skreklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate