Reprezentace žen sehrála dvojzápas v Polsku

Ženská futsalová reprezentace absolvovala mezistátní dvojutkání v Polsku, kde zejména v prvním zápase předvedla výborný výkon a o výhru dlouho bojovala.

Polsko - ČR  9.-10.10.2013, Polsko, Glogowek

POLSKO – ČESKÁ REPUBLIKA   2 : 2   (0:2)   (středa 9.10. 19:00 Glogowek, Polsko)

Sestava ČR: Pavlíčková (Vitoulová) – Kladrubská ©, Šteffanová, Jungová, Plháková –  J.Novotná, Ondrášková, Lacinová, Vavračová – náhr. Brázdová, P.Novotná, Zemjánková.

Branky: 13. Ondrášková 0:1, 19. Kladrubská 0:2, 22. Maziarz 1:2, 29. Maziarz 2:2.

ŽK: Madelko (32.) – Jungová (17.)

Rozhodčí: Frak Tomasz, Nietkowska Katarzyna (oba Polsko)

Polky nastoupily velmi silně motivované, vletěly na nás a dostaly nás pod tlak. Chvíli nám trvalo, než jsme se oklepali a dostali se do zápasu. Po několika minutách jsme i my začali podnikat nebezpečné protiútoky a později se nám podařilo soupeře zatlačit. Po jedné ze skrumáží před soupeřovou brankou střílí odražený míč Adélka Ondrášková a vedeme 1:0. Soupeř je nejprve zaskočen, po několika minutách nás opět tlačí. ale Monika Pavlíčková v bráně dělá divy. V závěru poločasu opět získáváme aktivitu a Lucka Kladrubská krásnou střelou zvyšuje na 2:0. Po přestávce nás Polky opět tlačí a brzy se jejich nejlepší hráčce (č.8 Justyna Maziarz) podaří snížit. Pak se ocitáme pod tlakem celé haly, ale díky Pavlíčkové dlouho odoláváme. Až po špatné komunikaci mezi našimi obránci se Polkám daří vyrovnat. Ještě čtyři minuty před koncem můžeme strhnout vedení na svou stranu, když si aktivitou vynucujeme šestý faul. Bohužel kapitánka Lucka Kladrubská z 10m kopu míří mimo a utkání tak končí remízou.

POLSKO – ČESKÁ REPUBLIKA   4 : 1   (3:0)   (čtvrtek 10.10. 18:00 Glogowek, Polsko)

Sestava ČR: Vitoulová (Pavlíčková) – Kladrubská ©, Šteffanová, Brázdová, Zemjánková – J.Novotná, Ondrášková, Lacinová, P.Novotná – náhr. Jungová, Plháková, Vavračová.

Branky: 7. Kosiorek 1:0, 13. Maziarz 2:0, 16. Kosiorek 3:0, 36. Maziarz 4:0, 39. Lacinová 4:1.

ŽK: Zemjánková (39.)

Rozhodčí: Jaruchiewicz Damian, Frak Tomasz (oba Polsko).

V trochu pozměněné sestavě, ale hlavně s odvážnějším taktickým záměrem nastoupila naše děvčata k odvetě. A zpočátku se nám opravdu daří a v první půli předvádíme nejhezčí futsal z celého dvojzápasu. Paradoxně jsme za to krutě trestáni. Jsme jasně lepším týmem, ale příležitosti nedokážeme využít. A naopak, po několika nešťastných odrazech před naší brankou inkasujeme. Pak opět tlačíme (břevno), ale soupeř utíká do brejku – 2:0. Pak naše nejzkušenější hráčka dělá hrubou chybu a je to 3:0. Strašně krutý výsledek za předvedený výkon. Po přestávce už se nacházíme v jakési letargii, hra se tak nedaří, ale Polky drží na uzdě vynikající šestnáctiletá Eliška Vitoulová v brance. Nakonec je nám odměnou alespoň čestný úspěch v závěru utkání.

Celkově se dá říci, že výsledky sice nejsou „nic moc“, ale za předvedený výkon zejména ve druhém zápase se nemusíme stydět. Na soupeřově straně nám dělala obrovské potíže jejich „Divišová“ s číslem 8 hrající Justyna Maziarz. Ale i my jsme zaznamenali několik velice pozitivních objevů použitelných v budoucnosti.

Ze strany Poláků se nám dostalo skvělého přijetí, počínaje ubytováním na opravdu výborné úrovni, přes nabízené služby až po vynikající atmosféru v malé, ale zcela zaplněné hale. I nám se dostalo skvělé podpory od skupiny fanoušků z blízkého Jeseníka.